Düğün ve Nişan Mekanları Nasıl Olmalı

| Yonetici tarafından paylaşıldı.


24 Şubat 2019, Pazar, 17:43 | 0 kez görüntülendi.Hayatımızdaki en önemli olaylardan biri ve belki de en büyük organizasyon olan düğün ve tabi ki nişanların hep hatırlanası anılarla dolu kalması için en önemli seçimlerden bir tanesi de düğün ve nişan mekânının seçimi. Çünkü düğün ve nişan mekânını seçerken, organizasyonunuzun birçok başka bileşeni ile birlikte karar vermeniz gerekecektir. Söz gelimi düğün konseptiniz, davetli sayınız, düğününüzün içeriği hatta tarihi, mekân seçiminizi direk etkileyecek kararlardır. 
Konsepte Uygun Mekân Seçin Düğün mekânı seçerken ilk önce karar verilmesi gereken konu düğün konseptinin nasıl olacağı. Söz gelimi bir kır düğünü isteniyor ise buna uygun açık salonlar, yeşillikler içinde mekânlar kullanılabilir. Ancak kır düğünü için ilkbahar ve yaz ayları dışındaki zamanlar pek elverişli olmayacaktır. Yine yaz ve bahar ayları için tercih edilebilecek bir havuz başı düğününde oteller ya da havuzlu açık salonlar tercih edilebilir. Kışın yapılacak düğünlerde ise zaten kapalı salonlarda gerçekleşeceğinden fazla alternatif bulunmamakta. Düğününüz yemek eşliğinde gerçekleşecekse, mekânın yemek servisine uygun olması önemli. Eğer düğününüzü bir restoran ya da otelde yapmayı planlıyorsanız sunulan menü seçeneklerinden size uygun en az bir tanesinin bulunması da önemli. Bu nedenle yemekli düğünler için menüleri incelemeden ve fiyat almadan mekâna karar vermemekte fayda var. 

Konuklarınız Kendini Rahat Hissetsin Mekân seçimi yaparken davetli sayısını da mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çünkü özellikle yemekli düğünlerde yemek masaları salonda fazlaca yer kaplayacağından sıkışık ve bunaltıcı, hatta fazlaca gürültülü bir ortamın oluşmasına da yol açabiliyor. Bu nedenle maksimum davetli sayısını belirledikten sonra salonun kapasitesini de göz önünde bulundurarak seçimi yapmak gerekiyor. Salona ek masalar koyulmasını istemek çoğu zaman sıkışıklık yaratacağından bu tarz taleplerden kaçınmakta da fayda var. Düğün, Nişan ve Özel günlerinizin fotoğrafçısı Set Ajans'ın katkılarıyla hazırlanmıştır.

Görüşler 0

    Görüşlerinizi yazmak üye olmalı ya da giriş yapmalısınız |Giriş yapÜye ol