Hastayken Daha Iyi Görünmenin Yolları

6974919-2370.jpg
Sonbahar aynın gelmesi ile birlikte bahar alerjisi ve ilk soğuklara bağlı olarak nezle olduysanız ve hasta görünümüz sizi rahatsız ediyorsa...
 1. makaleci
  Sonbahar aynın gelmesi ile birlikte bahar alerjisi ve ilk soğuklara bağlı olarak nezle olduysanız ve hasta görünümüz sizi rahatsız ediyorsa endişelenmeyin. Küçük makyaj hileleri ile hastayken daha iyi görünmek mümkün.
  Bu yazımızda adım adım hastayken sizi daha iyi gösterecek makyajın nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.olarak

  Nemlendirme

  Bu adım makyaj yaparken daima önemli bir adım olmakla birlikte hastayken daha fazla önem kazanır. Bunun nedeni alerjik reaksiyon ya da soğuk algınlığı nedeni ile yükselen vücut ısına bağlı cildinizin kurumasıdır. Bunun yanı sıra burun kenarları silmekten tahriş olabilir ve dudaklar kurur. Sonuç olarak hasta iseniz makyaja başlamadan önce cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmek ciddi önem taşır.
  Bunun için cildinizi daha önce kozmetik marketlerden temin ettiğiniz yoğun bir nemlendirici ile ya da evde kendiniz hazırlayacağınız doğal bir nemlendirici ile cildinizi masaj yapmak sureti ile nemlendirin.
  Nemlendiriciyi masaj yaparak uygulamak aynı zamanda cildinizdeki kan akışını hızlandırarak cilt sağlığınızı destekleyecektir. Nemlendiriciyi burun kenarlarına daha yoğun uygulamayı ve dudaklarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

  Ten Makyajı

  Eğer makyajlı görünmek istemiyor yalnızca hastalıktan kaynaklı yüzünüzde oluşan yorgun ifadeyi silmek istiyorsanız ten makyajınızda fondöten yerine BB ya da CC krem kullanın. Ya da sadece concealer ile lekelerinizi ve sivilce izlerini kapatın. Daha sonra göz altlarını ten renginizden bir tona kadar daha açık bir kapatıcı ile kapatarak ıslak bir sünger ile yayın. Bu adım muhtemelen hastalık ve uykusuzluk nedeni ile çökmüş ya da torbalanmış olan göz altlarınızı daha canlı gösterecektir.

  Göz Makyajı

  Göz makyajını hastayken daha iyi görünmek için en önemli adımdır. Bunun nedeni hastalığın ilk olarak gözlerimizdeki ve çevresindeki yorgun ve uykusuz ifadeden anlaşılıyor olmasıdır.

  Bu nedenle göz makyajınıza göz kapaklarınızı rengini eşitlemek için ten renginde bir krem far ya da baz uygulayarak başlayın. Bu adımda yine likit ya da krem formunda ürünler kullanmakta fayda vardır. Bu sayede hem pudralı görünümden kaçınmış olacaksınız hem de sürdüğünüz ürünler daha uzun süre kalıcı olacaktır.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article