Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

Latest-Christmas-Party-Makeup-Ideas-For-Girls5.jpg
Özel bir günü kutlamak için ya da sadece eğlenmek için bir partiye katılacaksanız hazırlanmak için birkaç detayla ilgilenmeniz gerekir. Bunlar;...
 1. makaleci
  Latest-Christmas-Party-Makeup-Ideas-For-Girls5.jpg
  Özel bir günü kutlamak için ya da sadece eğlenmek için bir partiye katılacaksanız hazırlanmak için birkaç detayla ilgilenmeniz gerekir. Bunlar; parti kıyafeti, ayakkabılar, çanta, açlar ve tabi ki makyaj. Eğer siz de kolay ve hızlı parti makyajını nasıl yapacağınızı merak etmek istiyorsanız yazımızın devamına bakabilirsiniz.

  Nemlendirici

  Gece boyunca makyajınız yüzünüzde kalacağı için cildinizin kurumaması ve makyajınızın ilerleyen saatlerde pul pul dökülmemesi için makyaja başlamadan önce nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Nemlendiriciyi yüzünüze masaj yaparak uygularsanız cildinizde kan akışı hızlanacak ve teniniz uyguladığınız ürünler ile bütünleşerek daha iyi sonuç verecektir.

  Makyaj Bazı

  Parti makyajı için makyaj bazı son derece önemli bir adımdır. Bunun nedeni gece boyunca dans edecek ya da eğlenecekseniz terlemeniz durumunda makyajınızın bozulacak olmasıdır. Bu nedenle makyaja başlamadan mutlaka cilt tipinize uygun bir makyaj bazı kullanmayı ihmal etmeyin. Makyaj bazını doğrudan cildinizi uygulayabileceğiniz gibi ten ürünleri ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

  Ten Makyajı

  Parti makyajında teninizin son derece canlı, genç ve aydınlık görünmesi son derece önemlidir. Bu nedenle ıslak ve ya aydınlık bitiş veren bir ten ürünü kullanmaya özen gösterin. Cildinizin ihtiyacına göre BB ya da CC krem ve ya fondöten kullanabilirsiniz.
  Ancak kullandığınız ürünlerin uzun süre dayanıklı olduğundan emin olun.
  Ten ürününüzü uyguladıktan sonra keskin bir kontür yaparak makyaja devam edebilirsiniz. Bu adım ifadenizin daha canlı ve genç görünmesini sağlayacaktır.

  Kontür uyguladıktan sonra ten makyajının en önemli adımları olan allık ve aydınlatıcı ile devam edin. Allık seçiminiz nude renklerden ziyade pembe, kırmızı tonlarında olmalıdır. Bu sayede daha mutlu ve genç bir ifade yakalayabilirsiniz.
  Aydınlatıcıyı ise elmacık kemiklerinizin, burnunuzun ve dudaklarınızın üstüne uygulayın.

  Göz Makyajı

  Göz makyajı için olmazsa olmazlar kuyruklu bir eyeliner, dolgun kirpikler ve canlı renklerdir. Bunun için far bazı sürerek göz makyajınıza başlayın. Bu adım sürdüğünüz toz ürünlerin cilde daha iyi tutunmasını ve uzun saatler bozulmadan kalmasını ağlayacak. Daha sonra isteğinize bağlı olarak canlı renklerle far uygulaması yapın.
  Göz makyajınızı rimel ve eyeliner uygulayarak tamamlayın.

  Son olarak ıslak bitişli bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article