Devam sütünden yoğurt yapımı

'Çocuk ve bebek beslenmesi' forumunda Yeşil tarafından Oca 30, 2018 tarihinde açılan konu

1. Yeşil

Yeşil Editör

Kizlar denedim taş gibi yoğurt oldu. Alti ayini bitiren bebegime evde devam sütünden yogurt yaptim. Siz de deneyin..

• 6 ölçek devam sütü ( ben aptamil 2 numara kullandim, sizde baska bir marka varsa onunla yapabilirsiniz)
    • 90 ml icme suyu
    • Bir buçuk çay kaşığı yoğurt
    Öncelikle 90 ml suyumuzu kaynatalim. Su kaynadıktan sonra daha rahat calkalamak icin biberona döküp üzerine 6 ölçek devam sütünü ekleyelim. İyice calkalayalim . Küçük bir kaseye bir buçuk cay kaşığı yogurdu ve yaklaşık bir iki yemek kaşığı hazırladığımız sütten ekleyip yoğurdu açalım. Sonrasinda yoğurdu yapacağımız kabı bezin uzerine hazir olarak bulunduralim ki yogurdumuz sarsilmasin. Sütü yoğurt kabina dökelim sonrasinda baska bir kapta açtığımız yoğurt süt karisimini da yoğurt kabimiza yavasca dokelim ve cay kasigi ile bir iki kez karistiralim. Kapagini kapatıp saralim. En az 8 saat sarılı olarak beklesin. Sonrasinda sarsmadan ve kapagini acmadan buz dolabina koyalim. Uc dört saat de orda bekletelim ve afiyetle yesin bebelerimiz

Bu Sayfayı Paylaş