Öneri Sebzeli Mini Pizza

'Hamur işi Tarifleri' forumunda Havin tarafından Mar 11, 2017 tarihinde açılan konu

1. Havin

Havin Sağlam üye

Hamuru için;

• 1 çay bardağı ılık süt (110 ml.),
    • 1 çay bardağı su,
    • 125 gram margarin veya tereyağı (eritilecek),
    • 1 yumurta akı (sarısı üzeri için ayrılacak),
    • 1 paket instant maya (10 gram),
    • 2 çay kaşığı toz şeker,
    • 2 çay kaşığı tuz,
    • 4 su bardağı un (kullanılan su bardağı ölçüsü: 200 ml.).
    Üzeri için;

• Yumurta sarısı.
    Üst harcı için;

• 2 tane yeşil biber,
    • 1 tane kırmızı kapya biberi,
    • 2 tane orta boy domates,
    • 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi.
    Sebzeli mini pizza hamuru için gerekli olan ılık süt, su, toz şeker, maya, eritilmiş yağ, yumurta akı ve tuz, yoğurma kabı içerisinde karıştırılır.
    Elde edilen karışıma azar azar un ilave edilerek güzelce yoğrulur ve ele yapışmayan yumuşak kıvamlı bir hamur elde edilir.
    Yoğrulan hamurun üzeri örtülür ve mayalanması için yarım saat dinlendirilir.

Yeşil biber ve kırmızı kapya biberi yıkanıp ortadan ikiye bölünür ve çekirdekleri temizlenerek küp küp doğranır.
    Domateslerin kabukları soyulup küçük küp şeklinde doğranır ve biberlerin üzerine ilave edilir.
    Kaşar peyniri rendelenip bir kenarda bekletilir.

Mayalanan hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartılıp avuç içerisinde yuvarlanır.
    Yuvarlanan bezeler yağlı fırın tepsisi üzerine koyulur ve üzerilerine parmak uçları ile bastırılıp açılır.
    Açılan hamurların üzerine fırça yardımı ile yumurta sarısı sürülür ve doğranmış biber ile domateslerden koyulur.
    Son olarak üzerilerine birer tutam kaşar peyniri rendesi koyulur.
    Hazırlanan sebzeli mini pizza önceden ısıtılmış 190° fırında kenarları kızarana kadar pişirilir.

Ben kahvaltilarda bunu yapıyorum cok güzel oluyo denemelisiniz bence:)bugünde yaptim sizlerle paylaşayım istedim:)ayrica üst harc icin verilen malzemelere ek olarak istediginizi ekleyebilirsiniz ben zeytin sucuk vs. ekliyorum

Tarif kaynağı : http://kadincatarifler.com/sebzeli-mini-pizza-tarifi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: Mar 11, 2017
    Aslı bunu beğendi.
  2. Maya

Maya Sağlam üye

Güzel bi tarif...hamuru için fırından ekmek hamuru da alıp yapabiliriz .

Aslı bunu beğendi.
  3. Aslı

Aslı Sağlam üye

Evet bencede güzel teşekkürler havin

Havin bunu beğendi.
  4. Havin

Havin Sağlam üye

Rica ederim afiyet olsun

Bu Sayfayı Paylaş