WhatsApp'la ilgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

'İnternet & Sosyal Medya' forumunda Bilirdişi tarafından Haz 20, 2017 tarihinde açılan konu

 1. Bilirdişi

  Bilirdişi Site Yetkilisi Bilirdişi

  Bilirdişi Yeni bir yazı yayınladı

  WhatsApp'la ilgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları
  [​IMG]


  Dönemin akıllı telefonlarında yüklü olmazsa olmaz olan bu program son yıllar içerisinde çok ilgi gördü. İnsanlar burada grup konuşması veya tekil kişi ile konuşma ile iletişim sağlar. Yine yakın zamanda uygulamaya güncelleme olarak gelen görüntülü konuşma servisi geldi. İnternet üzerinden görüntülü konuşmak daha da kolaylaştı.


  Uygulamada Mesajlaşma Ücreti Nedir?


  Bu mesajlaşma uygulamasında mesajlaşma ücreti yoktur. Uygulama çıkış tarihinden beri deneme sürümü olarak kullanılacağını ve yıl sonunda ücretli olacağını bildirse de neredeyse 7 yıldır ücretsiz olarak kullanılır durumda.
  Uygulamada Olduğum Gözükmese Olur Mu?


  Uygulamada açıksınız ve açık olduğunuzu görür görmez sizi rahatsız edecek kişiler mevcut. Öncelikle ayarlardan ardından da gizlilikten "Son Görülme" kapatmanız gerekir. Bu son görülmeyi kapattığınızda sadece çevrim içi olduğunuzda görünürsünüz.

  Ücretsiz Telefon Görüşmesi Yapabilir Miyim?

  Evet. İnternet bağlantınızın ve görüşmeyi yapacağınız kişinin internet bağlantısının aktif durumda olması gerekir. Görüşmeyi gerçekleştireceğiniz kişinin sohbet sekmesinde sağ üstte bulunan telefon tuşuna bastığınızda görüntülü veya sesli arama gerçekleştirebilirsiniz.

  Mesajların Yanındaki İşaretler Ne İşe Yarıyor?

  Mesajların yanındaki işaretler mesajın gönderim ve iletim durumunu açıklar. Saat işareti, gönderilen mesajın henüz ulaşmadığını cihazınızdan çıkışının yapılmadığını gösterir. İnternet bağlantınızı kontrol edin.

  Tek tik, mesajın cihazınızdan başarılı olarak çıktığını işaret eder. Fakat gönderilen kişinin cihazına mesaj ulaşmamıştır. Karşı cihazın İnternet bağlantısı olmayabilir.

  Çift tik, mesajın hem cihazdan başarılı olarak çıktığını hem de karşı tarafa mesajın iletildiğini fakat okunmadığını gösterir.

  Mavi renkli çift tik, bu işaret mesajın mesajı göndermek istediğiniz kişiye ulaştığını ve başarılı bir şekilde mesajın okunduğunu belli eder.

  Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır? Mavi Tik Kapatma

  Gelen mesajı okusanız da, karşı tarafta mavi tik işareti gözükmesin istiyorsanız ayarlar dan "Okundu Bilgisi" devre dışı bırakınız.
   

Bu Sayfayı Paylaş