in ,

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir?

Hedefiniz 1 ayda 10 kilo vermekse, önünüzde sizi bir hayli zorlayacak bir süreç var demektir. Normal şartlarda bir insanın 1 ay içinde 10 kilo vermesi, pek mümkün değildir. Böyle bir kilo kaybı yaşayabilmeniz için, aşırı kilolu olmanız gerekir. Kısa sürede hızlı kilo vermek için yapılan diyetlerin büyük bir bölümü de, aşırı kilosu olanlar için hazırlanmaktadır.

Tabi ki bunu başarmanız imkansız değil; ancak büyük bir özveri ve irade gerektiğini de söyleyelim. Bu süreçte, uzmanların ameliyat öncesi hastalara verdiği Amerikan Kalp Vakfı diyeti ya da İsveç diyeti gibi diyetleri uygulayabilirsiniz. Onun dışında, “plant-based” yani bitki temelli beslenme, ya da yalnızca sıvı tüketimine dayalı bir beslenme de 1 ayda 10 kilo verme hedefinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

Bitki Temelli Beslenme

1 ayda 10 kilo nasıl verilir?

Bitki temelli beslenme, hiçbir hayvansal kaynaklı gıdanın yer almadığı; sebze, meyve, bakliyat, kuruyemiş, tohum gibi besinlere dayalıdır. Bu tip beslenmede, zeytinyağı da dahil olmak üzere yağ tüketimi de en aza indirgenmiştir. Böyle bir diyet, özellikle hayvansal gıda yönünden zengin bir beslenmeye sahip olanlar için, kilo fazlalığınıza bağlı olarak 1 ayda 10 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Örneğin kilonuz 100’ün üzerindeyse ve bu diyeti uygularsanız, beraberinde egzersiz de yaparsanız, bitki temelli beslenerek hedefinize ulaşabilirsiniz.

Sıvı Detoksu

Amerika’da, son yıllarda sıvı detoksları oldukça popüler. Birkaç günlük yapılan detoksların yanı sıra, 1 ay, hatta 2 ay süren detoks programları ile insanlar kilo verme hedefine ulaşabiliyor. Tabi böyle sıvı alımına dayalı bir beslenme programı uygulanıyorsa, vitamin ve mineraller yönünden zengin bir program oluşturduğunuzdan emin olmalısınız. Sıvı detoksu yaparken, buzdolabınızda bol bol sebze ve meyve bulundurun.

Sabahları ıspanak, ananas, badem ve elma ile smoothie hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz içerisine bir miktar kinoalı protein tozu da ilave edebilirsiniz. Böyle bir beslenme programı uygularken, 3 ana öğünde de sıvı almanız gerekecek. Sabah saatlerinde meyve ağırlıklı ve akşamları da sebze ağırlıklı smoothie’ler hazırlamanızı öneriyoruz. 1 ayda 10 kilo verme sürecinde, başlangıç için dilerseniz günlük hazır sebze ve meyve suyu paketlerinden de satın alabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyet Yaparken Sık Düşülen Hatalar

Tırnakta Beyaz Leke Neden Oluşur?