in

1 Ayda 8 Kilo Vermek İçin 8 Öneri

1 ayda 8 kilo nasıl verilir?

Basit bir hesaplama yapacak  olursak, 1 ayda 8 kilo verme gibi bir hedefiniz varsa, bunun için haftada 2 kilo kaybetmeniz gerekiyor. Sadece yediklerinize dikkat ederek ve haftada 3-4 gün 40 dakika yürüyüş yaparak haftada ortalama 1 kilo verebilirsiniz. Bu durumda, her hafta size fazladan 1 kilo daha verdirecek bir formüle ihtiyacınız olacak. Yazımızın devamında, haftada 2 kilo ve toplamda 1 ayda 8 kilo vermek için 8 farklı öneri bulabilirsiniz…

1. 12 bardak su

Daha çok yağ yakmanın yolu, bol bol su içmekten geçiyor. İdeal kilosundaki bir bireyin günde 8 bardak su içmesi öneriliyor. Dolayısıyla hedefiniz kilo vermekse, içtiğiniz günlük su miktarını da arttırmanız gerekiyor.

2. Akşam 7’den sonra yemek yemeyin

Kilo verme konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer altın kural da son öğünün saat kaçta yapıldığıdır. Yatağa 10’da ya da gece 2’de gidiyor olabilirsiniz; ancak belli bir saatten sonra metabolizmanız yavaşlıyor. Dolayısıyla o saatten sonra da ne yerseniz yiyin size fazladan kilo olarak geri dönüyor. Akşam yemeğini saat 7’den önce yemeye başladığınızda, tartıda hızla fark görmeye başlayacaksınız.

3. Ara öğün zorunlu değil

Son yıllarda, sağlıklı beslenmek ve kilo vermek için mutlaka ara öğün yapılması gerektiği konusunda bir dayatma var. Ancak ara öğün demek, aklınızda sürekli bir şeyler atıştırma fikri olması demek. Burada altın kural, acıktıkça yemek. İyi bir kahvaltı yaptıktan sonra, acıkınca öğlen 2-3 gibi öğle yemeği ve ardından akşam 7 gibi akşam yemeği yiyebilirsiniz.

4. Yoğurt kürü yapın

Pulbiber, yoğurt ve limon karışımından oluşan yağ yakıcı kür, 1 ayda 8 kilo vermek için destekleyici bir kür olacak. Akşamları yatağa gitmeden önce bu kürü yaparak, gece boyunca yağ yakımının devam etmesini sağlayabilirsiniz.

5. Yeşil çay için

Yağ yakma hedefinizi başarıya ulaştırmak için, beslenme programınıza bitki çayları da eklemelisiniz. Bunların başında da yeşil çay geliyor.

6. Hareket edin

Hareket etmek, kilo vermenin altın kuralı. Her gün en az 40 dakika yürüyüş ya da egzersiz yapmanın size çok faydası olacak.

7. Her öğün sebze tüketin

Tabağınızda her daim sebzelere yer açın. Sabah kahvaltıda yeşillik tabağı, öğlen sebze yemeği, akşam da tavuğun yanında güzel bir salata tabağı hazırlayın.

8. Kahveyi sınırlandırın

Özellikle de şekerli kahve ya da çay seviyorsanız, tüketimini sınırlandırmak en iyisi. Hazır kahveleri tercih etmek yerine, çekilmiş kahveyi az miktarda karıştırarak kahvenizi kendiniz hazırlayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Saçlar Nasıl Hızlı Uzatılır?

Evde Cilt Bakımı İçin 4 Maske Tarifi