in , ,

30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir?

Kadınlar için her yaş çok önemlidir. Daima bakımlı ve güzel olmayı isterler. 30’lu yaşlar da olgunluk yaşıdır ve zamanla yılların izleri yüzde kendini belli edecektir. 30’lu yaşlarda cilt artık değişim sürecine girmektedir. Yavaş yavaş kırışıklıklara yatkınlaşan ciltte lekelenmeler ve güneşten etkilenmeler yaşanacaktır. Bu durum sizi kesinlikle korkutmamalı. Cilt bakımına gereken özen gösterildiği takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

30’lu yaşlarda Kullanılması Gereken Ürünler

Öncelikle cildinizi 30’lu yaşlarda her sabah ve akşam uygun temizleyici ürünlerle temizlemelisiniz. Ayrıca antioksidan içerikli (yüksek olan C vitamini, E vitamini ve hiyolüronik asit içerikli) serumlar ve nemlendirici kremler sürülmesi gereklidir.

Peeling Yapılmalı

30’lu yaşlarda kesinlikle düzenli şekilde peeling uygulaması yapılması gereklidir. Çünkü düzenli şekilde uygulayacağınız peeling uygulaması ile ciltte oluşan lekelenmelerin, gözeneklerdeki sorunların ve kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsiniz. Haftada bir kez su bazlı peeling ürünlerini maske şeklinde uygulamanız cildinizi ferahlatırken makyaj ve çevresel faktörlerden dolayı etkilenen gözenekleriniz de temizlenerek cildiniz canlanacaktır.

Ürünlerde Bulunması Gerekenler

Ciltteki yaşlanmayı geciktirmek için kullanılması gereken antiaging ürünlerin C ve A vitaminleri, Koenzin Q ve su içermesine özellikle önem vermelisiniz. Çünkü 30’lu yaşlar, bu tür ürünleri kullanmak için en uygun zamandır. Cildinizdeki sorunları olmadan önleyerek daha sonra yaşanacak olumsuzlukları uzaklaştırmış olursunuz. 30’lu yaşlardaki ciltteki canlılığınızı koruyarak ileriki yaşlarda da böyle bir cilde sahip olmak istiyorsanız sağlıklı beslenmelisiniz, sigara ve alkol kullanımını azaltmanız ve stresten uzak durmanız da önemli etkenlerdir.

Cilt Kremi Seçimi

Meyve özü içeren kremlerle cildinizi gece yatarken de bakıma alarak cildinizin siz uykudayken dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildiniz için kullanacağınız yağlı ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Yağlı kremler zamanla yüzdeki gözeneklerin tıkanmasına ve dolayısıyla sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olmaktadırlar. Parfümsüz ve parabensiz ürünler tercih edilmelidir.

 

 

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

comments

Hamilelikte Aşılar Ne Zaman Yaptırılır?

Fit Bir Vücuda Sahip Olmak İçin