in , ,

7 Adımda Makyaj Yapma Rehberi

Profesyonel makyaj son derece zor ve karmaşık görülebilir ancak doğru ürünleri seçtiğinizde ve adım adım ilerlediğinizde siz de özel günlerde bile kullanabileceğiniz kadar iyi bir makyaj ortaya çıkarabilirsiniz. Bu yazımızda adım adım profesyonel makyajın nasıl yapılması gerektiğini kısaca açıkladık. işte size “Kolay makyaj nasıl yapılır?” tüyoları;

7 Adımda Makyaj Yapma Rehberi

Makyaj Bazı: makyaj bazı profesyonel makyajın ilk adımıdır. Tüm gün boyunca kullandığınız kozmetik ürünler nedeniyle kuruyan cildinizin nemli kalmasını sağlar ve ten ürünlerinin performansını, kalıcılığını artırır.

Fondöten: ikinci aşama tercihen BB ya da CC krem ve ya fondöten kullanarak makyajınız için zemin hazırlamaktır. Cildinizdeki renk eşitsizlikleri ve kusurları kapatan fondöten makyajın en önemli öznelerindendir.

Kontürleme:  Eğer kapatıcılığı yüksek bir fondöten kullandıysanız ten makyajınıza boyutlandırma işlemi ile devam etmelisiniz. Bunun için elmacık kemiklerinin altı, şakakların dış köşesi, alnın dış köşesi ve çene hattı çizerek düz bir fırça yardımıyla dağıtın. Çizdiğiniz hat üzerinde dağıtmaya özen gösterin.

Aydınlatma: Yüzünüzü boyutlandırma işlemine aydınlatma aşaması ile devam edin. Bu aşamada yüzün yüksekte kalın bölgelerini aydınlatmayı amaçlıyoruz. Elmacık kemikleri, burun kemiği, alın gibi.

Allık: Ten makyajını yüzünüze canlı ve zinde bir ifade katacak allık ile tamamlayın.

Göz Makyajı: Göz makyajınız için isteğinize bağlı olarak far ya da eyeliner tercih edebilirsiniz. Eğer tercihiniz fardan yanaysa üç ana renge ihtiyacınız olacaktır. Bunlar ana renk olan ve gözünüzün dış köşelerine süreceğiniz renk, katlanma bölgesine süreceğiniz geçiş rengi ve göz pınarı ve kaş altına süreceğiniz aydınlatma rengidir. Kızıl, turuncu tonlarında bir ana renk seçtiyseniz kirpik diplerinizden kahverengi ya da siyah bir kalem geçmelisiniz de gözlerinize derinlik katsın.

Gözlerinizin dış köşelerine bant yapıştırarak farınızı uygulamanız sonuçta daha keskin bir göz makyajı ve bakışlar elde etmenizi sağlar. Farı sürdükten sonra istiyorsanız eyeliner ile devam edin. Tercihen bu aşamayı atlayabilirsiniz. Daha sonra kirpiklerinizi kıvırın. Takma kirpik kullanacaksanız kirpiklerinizi takmadan önce rimel sürmeyi unutmayın. Son olarak kaşlarınızı doldurarak göz makyajınızı tamamlayın.

Sabitleme: Son olarak makyajınızın kalıcılığını artırmak için makyajınızı bir sabitleyici sprey ya da son trendlerden suda sabitleme yöntemiyle sabitleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gebelikte Oluşan Riskler

Cilde Güneş Işınlarının Verdiği Zararlar