in , ,

7 Aylık Bebek Neler Yiyebilir?

Bebeğiniz yemek yiyor ancak yemek yedikten kısa bir süre sonra yine acıkıyor mu? 7 aylık bebek beslenmesinde, bebeğin karnını dolduracak katı gıdalara da ihtiyaç duyulmaya başlanır. Bu dönem, bebeğin kendi kişiliğini geliştirmeye başladığı dönemdir. Ayrıca, bazı hareketlilikleri başlayan bir geçiş çağındadır ve dolayısıyla bu süreçte iyi bir beslenme şekli, bebeğiniz için çok önemlidir. Bebeğinizin beslenme programında yer alan besinlerin çoğu, yedinci aya geldiğinde değişmeye başlar. Katı yiyecekleri tüketmek için dişleri olması gerekmez.

7 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Bebeğin yedinci ayı, farklı dokular ve lezzetleri öğrendiği zamanlardır. Bebeğiniz bir yaşına gelene kadar geniş bir yelpazede yiyecek ve lezzet sunmak, iyi bir beslenme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur.Farklı yiyeceklerle tanışmayan çocukların büyüdükçe telaşlı veya seçici tüketiciler oldukları gözlemlenmiştir.

7 aylık bebek, küçük bir mideye sahiptir ve yalnızca küçük bir öğün yapabilir. Bu nedenle, yiyecekleri bir veya iki kaşık şeklinde sunmak her zaman daha iyidir. Bir sonraki farklı yiyeceği sunmadan önce iki gün veya daha fazla bekleyin, böylece yemeğe herhangi bir alerji geliştirip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Yeni gıdaları sunmaya devam ederken, ona verdiğiniz daha önceki gıdalara da devam etmelisiniz. Bu durum, bebeğinizin yiyecek için bir tat geliştirmesine yardımcı olur.

7 Aylık Bebek İçin Besin Önerileri

7 aylık bebek neler yiyebilir?” diye merak ediyorsanız; işe listemizde yer alan bu 5 besinle başlayabilirsiniz;

Meyve Püreleri

Meyvelerin çoğu, pişirmeden püre haline getirilebilir. 7 aylık bebek beslenmesi için; muz, mango, şeftali gibi meyveler verebilir. Meyveler, bebeğinizi katı gıdaya başlatmak için en iyi seçeneklerdir.

Haşlanmış Sebzeler

Havuç, bezelye, patates gibi haşlanmış sebzeler, bebeğinizin kolayca yutması için az miktarda su veya süt ile püre haline getirilebilir. Bu, bebeklerde bağışıklık gelişimi için çok gerekli C vitamini sağlar.

Elma Püresi

Elma, lif ve vitaminler için iyi bir kaynaktır. Onları pişirip püre yapmak bebeğiniz için oldukça faydalı olacaktır. Elma püresi, bebeklerin çok hoşuna gidecek bir tattır.

Elma ve Balkabağı Püresi

7 aylık bebek beslenmesi için; 1’er yemek kaşığı haşlanmış ve püre haline getirilmiş elma ve balkabağını karıştırın. Dilerseniz az miktarda su ya da süt de ilave edebilirsiniz. Yine az miktarda haşlanmış pirinç de eklenebilir.

Haşlanmış Bezelye ve Yumurta Sarısı

7 aylık bebek beslenmesinde, haşlanmış yumurta sarısı kullanmak oldukça güvenlidir. Yumurta sarısını, haşlanmış bezelye ile birlikte verebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Kepekten Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler