in ,

Aç Kalmadan Kilo Verin

Kilo problemi pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan birisidir. Kilo alınmasını tetikleyen pek çok faktör bir araya geldiğinde şüphesiz tartıda kilonuzun her geçen gün daha da yükseldiğiniz gözlemlemeniz mümkün. Sıkıntı, stres, tiroid bezleriyle yaşanan rahatsızlıklar kilo alım sürecini hızlandırırken; aşırı açlık hissi, midenizin genişlemesi de bu sorunu ileri taşıyan sebeplerdir.

Kilo Verme Sürecinde Sık Yapılan Hatalar

Diyet aşamasında en çok yaptığımız hatalardan birisi az aralıklarla çok yemek yemektir. Günün büyük bir bölümü aç kalıp metabolizma hızınızı düşürürken geç saatlerde ya da uzun sürelerden sonra yenilen yemekler eritilmediği için yağ ve kilo olarak size geri dönecektir. Bunun yerine sık sık kaliteli besin gruplarını tüketerek sağlıklı kilo vermek için metabolizma hızınızın yüksek kalmasını sağlayabilir vücut uyku moduna geçmeden sizde yediklerinizi eritebilirsiniz. Böylelikle hem aç kalmamış olursunuz hem de açlık krizlerinden doğacak daha çok yeme ve kilo alma durumunu yaşamamış olursunuz.

Su Tüketimi Ve Ağırlıklı Olarak Tüketilmesi Gereken Besin Grupları

Su kilo verme aşamasında en çok tüketilmesi gereken besindir. Bol su tüketiminin metabolizmayı hızlandırmaya etkisi büyülüktür. Aynı zamanda yapılan diyetin çeşitli egzersizlerle desteklenmesi halinde kilo verme süresi hızlanacaktır. Tek bir bölgeyi çalıştıran egzersizler yerine tüm vücuda yönelik sporlar tercih edilmelidir. Örneğin, koşu, yürüyüş, yüzme vb. Protein ağırlıklı besinler tüketip, daha az karbonhidrat tüketmeye gayret edebilir şekerli ve unlu mamullerden uzak durarak insülin direncinizi de kontrol altına almanız mümkün. Protein ağırlıklı yapılan diyetlerde hayvansal gıdalar daha çok tüketilir. Örneğin, yumurta, süt, balık, tavuk gibi. Protein içeren bakliyatlar ve kuruyemişler de arada atıştırmalık olarak çok aşırıya kaçmamak kaydıyla tüketilebilir badem, ceviz, kabak çekirdeği vb. Protein alındığı takdirde vücut şekeri, çikolata krizlerini buna benzer kilo alınmasına sebep olan iştah artışının da önüne geçeceği için sizin uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Aç kalmadan diyet yapmak mümkün mü? sorunuza en güzel cevabı yaşayarak görebileceksiniz. Bunun yanında yeşil çayın metabolizma hızını arttırdığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup şekerli ve asitli içecekler yerine tercih edilmesi istenen en önemli içeceklerden birisidir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Cilt Bakımı Sırasında Yapılan Yanlışlar Hangileridir?

Hamilelik Diyeti ile Daha Rahat Bir Hamilelik Süreci