in ,

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği mümkün mü?

Estetik bozukluklar kişilerin özgüvenlerini düşürerek sosyal ilişkilerini ve iş hayatlarını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle giderek artan oranlarla farklı yaşlardan kadın ve erkek estetik operasyonlara başvuruyor.

Burun estetiği, burun bulunan şekil bozuklukları, deviasyon (sağa ya da sola yatkın olma), ve deformasyonları onarmak için yapılan cerrahi ya da cerrahi olmayan müdahalelerdir. Bu bozukluklar doğuştan gelebileceği gibi sonradan çevresel etkenlere ve gelişme bozukluklarına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Burun estetiği, burunda bulunan şekil bozukluklarının yanında burun, çene ve alın arasında bulunan orantısızlığı düzeltmek amacıyla da yapılabilir. Bu amaçla buruna müdahale edilebileceği gibi çeneye ve ya alına müdahale edilmesi de söz konudur. Bu işleme profil estetiği denir.

Cerrahi olmayan yöntemlerle burunda bulunan sorunların çözümü dolgu yöntemi yani yağ enjeksiyonu ile sağlanır. Bu yöntem burnunda ciddi şekil bozuklukları ve alın, burun, çene arasında orantısızlık olmayıp küçük çaplı deformasyon, çökme ve burun ucunun düşüklüğü gibi problemleri çözümü için kullanılır. Operasyon sorunlu bölgeye yağ enjekte edilmek suretiyle profilin düzeltilmesi ve isteğe bağlı olarak burun ucunun kaldırılması suretiyle gerçekleştirilir.

Dolgu yöntemi ile burun estetiğinin cerrahi yöntemlerle gerçekleştirilen burun estetiğine göre bazı avantajları vardır. Bu avantajların ilki hastanın anestezi dahi almaya gerek olmaksızın operasyonu atlatarak aynı gün işine ve ya sosyal hayatına dönebilmesidir. Üstelik operasyon süresi 10 dakikayı aşmayacağından işinizden izin almanıza bile gerek kalmaksızın burun estetiği yaptırma imkanına kavuşursunuz.

Ek olarak kesi açılmadığı için iyileşme süreci hızlıdır ve enfeksiyon vb. komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Operasyon sonrası acı, ağrı, ödem, şişlik gibi şikayetler ortaya çıkmaz.

Ancak dolgu yöntemi ile burun estetiğinin bazı dezavantajları da bulunur. Bunlardan ilki yapılan işlemin 6 ay ila 2 yıl arasında etkisini kaybetmesidir. Bunun yanında burnunda ciddi şekil bozuklukları, sağa ya da sola yatkınlık, alın-burun-çene arasında orantısızlık gibi sorunların çözümüne imkan tanımaz. Burunda şekil bozukluklarının yanında fonksiyon bozuklukları bulunması durumunda bu problemlerin çözümünü de sağlamayacaktır. Oysa cerrahi müdahaleler estetik bir sonuç vaat etmenin yanında burunda bulunan fonksiyon bozukluklarının da çözümüne imkan verir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

comments

Sağlıklı ve Estetik Bir Gülüş İçin Diş Bakımı

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler