in , ,

Amerikan Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj pek çok kadın için bakımlı görünmenin yanı sıra kusurlarını kapatmanın etkili bir yolu. Kimi kadınlar yalnızca rimel ve rujla sade bir şıklığı yakalamaya çalışırken bazıları farklı trendleri deneyerek yenilik yaratmayı amaçlıyor. Bu farklı trendlerin bu dönem gözde modellerinden biri ise Amerikan tarzı makyaj. Eğer siz de Amerikan tarzı makyajı beğeniyor ve nasıl yapılacağını merak ediyorsanız bu yazımızda adım adım yapılışını bulacaksınız.

Nemlendirme

Makyaj sırasında yoğun ve yüksek kapatıcılık veren ten ürünleri kullanacağınız için Amerikan tarzı makyaj öncesi nemlendirme aşaması son derece nem taşıyor. Aksi halde gün içinde yoğun makyaj altında nefes alamayan cildiniz kuruyacak ve makyajınız pul pul dökülerek bozulacaktır. Bu nedenle makyaj öncesi temiz cildinize masaj yaparak yoğun bir nemlendirici uygulayın. Masaj yapmak cildinizde kan akışını hızlandırarak uygulayacağınız ürünlerin daha iyi sonuç vermesini sağlar.

Makyaj Bazı

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olanlar için mat bir bitiş ve gün boyu kalıcılık için makyaj bazı kullanımı çok önemli. Bu nedenle cilt tipinize uygun bir makyaj bazı ile makyaja başlayın.

Ten Makyajı

Ten makyajına full kapatıcılık veren bir fondöten ile başlayın. Fondöteni ıslak bir sünger ile cildinize tampon hareketlerle yayın. Daha sonra göz altlarınıza v şeklinde cilt renginizden biraz daha açık bir kapatıcı uygulayın. Kapatıcıyı uygularken yine ıslak bir sünger kullanın ve ürünü tampon hareketlerle yayın. Daha sonra göz altlarınıza baking yapın ve makyajınızın pişmesini beklerken kontür adımına geçin.
Kontür adımı Amerikan tarzı makyajın karekteristik özelliklerini yansıtıp son derece keskin olmalıdır. Bunun için önce krem sonra toz bir ürün kullanın. Kontür çizginizin hemen altını kapatıcınız ile aydınlatarak keskinliği artırın.
Kontür adımını tamamladıktan sonra allık ve aydınlatma aşamasına geçin. Allık seçiminizin nude tonlardan yana olmasına dikkat edin. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin, burnunuzun ve dudak çizginizin üzerine uygulayın.

Göz Makyajı

Amerikan tarzı makyajda göz makyajının karekteristik özelliği kuyruku ve keskin bir eyelinerdır. Arka planda bronzer tonlarında hafif bir far kullanabilirsiniz. Son olarak kiriklerinize yoğun hacim verin.

Makyajınızı likit mat bir rujla tamamlayın

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Diş Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Saçlara Hacim Kazandırmanın Yolları