in , , ,

Ayağa Ayakkabı Vurması Çözümü

Ayağa Ayakkabı Vurması

Neredeyse tüm kadınların başına gelmiş acı bir olaydır Ayağa Ayakkabı Vurması. Çok severek alıyoruz ama bazen acıyla karşılaşabiliyoruz. Ama çözümsüz ve içinden çıkılmayacak bir sorun da değil tabi.Bu sorunlar esasen üretim hatasından kaynaklanmakla birlikte pahalı marka ayakkabılarda da aynı sorunlar yaşanabilmektedir.

Ayakkabı Ayağıma Vuruyor Ne Yapmalıyım?

Ayakkabının ayağı vurduğu kısım öncelikle soyulup su toplayarak acı verir, uzun süre kullanımda ise bölgede nasır oluşmasına neden olur.  Bu ise isten bir sonuç değildir. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Ayakkabınızı bir kenara atarak sorunu çözdüğünüzü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çok severek aldığınız o ayakkabıyı giymek için pek çok çözümünüz var.

Bunlardan ilki bir ayakkabıcıya giderek ayakkabının vuran kısmını dövdürmektir. Bu yöntem özellikle deri ayakkabılar için çözüm getirecektir.

Eğer sorunu bu şekilde çözemediyseniz vuran kısma biraz mum eriterek sürebilirsiniz. Böylece vuran kısım ile ayağınız arasında bir tabaka oluşturarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Ancak bu çözüm daha ziyade arkadan vuran ayakkabılar için geçerli olacaktır.

Bir başka çözüm ise hem arkadan vuran ayakkabılar ile hem de tabanı sert olan ayakkabılarla sorununuzu çözecek bir yöntemdir. Bu yöntemde ayakkabınızın içine kalın bir taban koyarak dikiş hatası nedeniyle ayak kıvrımınıza uymadığı için arkadan vurmasını engellerken tabanın da daha rahat olmasını sağlarsınız.

Son yöntem ise yine arkadan vuran ayakkabılarla sorunlarınızı çözecek ve en etkili yöntemdir. Bu yöntem için ayakkabıcı, tuhafiye gibi yerlerden temin edebileceğiniz bir arkalığı vuran kısma koyun. Bu sayede ayakkabının vuran kısmı ayağınıza temas etmeyecek ve sorun çözülmüş olacaktır.

Ek olarak geçici bir çözümden bahsedelim. Bu yöntem ayakkabı gün içinde ayağınızı vurduysa ve yürüyemiyorsanız eve dönünceye kadar gününüzü kurtaracak basit bir çözümdür. Ayakkabının ayağınızı vuran kısmına yara bandı yapıştırarak ayağınızla temasını engelleyin. Böylece sorunu çözmeseniz bile gün sonuna kadar rahat yürüyebilirsiniz.

Comments

Leave a Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

Comments

comments

Zehirli ev bitkileri

Her Evde Bulunan Salon Bitkilerine Dikkat !

Sağlıklı ve Estetik Bir Gülüş İçin Diş Bakımı