in , ,

Benleri Yok Etmek İçin Doğal Yöntemler

Ben, ciltte doğumdan kalan ya da daha sonra güneş ve ya hormonal değişimlerin etkisiyle ortaya çıkan kahverengi lekelerdir. Nadiren cilt kanserine işaret edebilmekle birlikte genellikle sağlığı tehdit eden bir hastalığın habercisi değildir.

Pek çok kadın bir zamanlar moda olan dudak üstü benlerinin modası artık geçtiği için ya da çok sayıda beni olduğu için benlerinden kurtulmak ister. Yüzey alanı geniş benler için lazer operasyon gerekebilmekle birlikte küçük boyutlu çiller kozmetik ürünler ya da evde uygulanabilecek doğal tarifler ile yok edilebilir.

Bu yazımızda benlerinizden kurtulmak için evde başvurabileceğiniz doğal tarifleri bulacaksınız.

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı içerdiği kuvvetli enzimler sayesinde kahverengi renk pigmentlerini parçalayarak benlerin yok olmasını sağlar. Sarımsak yağı kullanarak benlerinizden kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 2,3 damla sarımsak yağı ya da 5,6 diş sarımsak, gazlı bez ya da tülbent ve yara bandıdır.

İlk olarak aktar ya da kozmetik marketlerden temin ettiğiniz sarımsak yağını ya da evde ezerek püre haline getirdiğiniz sarımsağı benin bulunduğu bölgeye uygulayın.Daha sonra bölgeye gazlı bez ya da tülbent ile hava alacak şekilde pansuman yapın. Pansumanı gece boyunca bekletin. Sabah pansumanı açarak benin bulunduğu bölgeyi kokudan arınması için bol suyla yıkayın.

İşlemi düzenli olarak tekrarlamanız durumunda bir hafta ila 10 gün içerisinde ben yok olacaktır.

Elma Sirkesi

Sirke cilt lekelerinin tedavisinde olduğu gibi ben tedavisinde de son derece etkili bir maddedir. Sirke kullanarak benlerinizden kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler; sirke, pamuk ve yara bandıdır.

İlk olarak bir parça pamuğu sirkeyle ıslatarak benin bulunduğu bölgeye uygulayın ve yara bandı ile yapıştırın. Bir saat süreyle bekledikten sonra pansumanı açın ve bölgeyi duru su ile yıkayın. İşlemi günlük olarak tekrar etmeniz durumunda kısa sürede benin rengi açılacak ve yavaş yavaş ortadan kaybolacaktır.

Karbonat

Karbonat hem cilt ve diş lekelerinin ortadan kaldırılması için çok sık başvurulan bir üründür. Karbonat kullanarak benlerinizden kurtulmak için bir miktar karbonatı limon suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin. 15 dakika bekledikten sonra bölgeyi bol su ile yıkayın. İşlemi 2 günde bir tekrar edebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Ten Makyajı Fırçaları ve İşlevleri

Yaşlanma Belirtilerini Geciktirmek İçin Doğal Yöntemler