in ,

Bronz Tene Aydınlık Makyaj Nasıl Yapılır?

Her kadın kendi tarzını yansıtacak makyaj stilini bulmak ister. Kimi mat bitişli yoğun makyajlardan hoşlanırken kimi kadınlar yok gibi makyaj görünümü tercih eder. Eğer siz de hem genç ve sağlıklı bir ifadeyi korurken bronz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sizin sitiliniz bronz tene aydınlık makyaj olabilir. Öyleyse adım adım bronz tene aydınlık makyajın nasıl yapılacağını inceleyelim.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı kullanmak makyajınızın kaılıcılığını artırmanın yanı sıra istenen bitişi sağlamak için de yardımcıdır. Bu nedenle aydınlık bitişli bir makyaj bazı uygulayarak işe başlayın. Ancak makyaj bazının içten ışıltılı olmasına ve simli olmamasına özen gösterin.

Aydınlık makyaj bazları yağlı ya da karma cilt tipine sahip olanlar için özellikle yaz aylarında gün içinde parlama sorununa neden olabilir ve bunun yanı sıra makyajınızın çabuk bozulmasına yol açabilir. Bu nedenle cildiniz yağlı ise mat bitişli olmamakla birlikte ışıltılı olmayan makyaj bazlarını tercih edin. Eğer sadece T bölgeniz yağlı ise yüzünüzün geri kalan kısmına ışıltılı makyaj bazı uygulayıp T bölgenize gözenek küçültücü ya da mat  bitişli makyaj bazları uygulayabilirsiniz.

Ten Makyajı

Aydınlık tene bronz makyajın ten makyajında temel iki belirleyeni aydınlatıcı ve bronzer uygulamasıdır. Bunun için öncesinde cildinizin ihtiyacına göre cc krem ya da fondöten kullanarak ten makyajına başlayın. Daha sonra göz altlarınıza kapatıcı uygulayarak ten makyajına devam edin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta göz altı kapatıcınızın çok açık renkli olmamasıdır. Aksi hade bronzer uyguladığınızda yüzünüzde bir kontrast bozukluğu oluşacaktır. Fondöten ve göz altı kapatıcınızın krem ya da stick formunda olmasına ve mat bitişli olmamasına özen gösterin.

Daha sonra krem kontür ve bronzer uygulaması ile makyajınıza devam edin. Bunun için kulak diplerinizden başlayarak elmacık kemiğinizin hemen altına kadar bir çizgi çekerek bu hattı yukarı doğru dağıtın. Sonrasında bu bölgeyi toz bir ürünle sabitleyin. Ancak toz ürün kullanımını abartmamaya özen gösterin. Aksi halde mat bir sonuca yol açabilirsiniz. Bu adımdan sonra aydınlatıcı aşamasına geçin. Aydınlatıcıyı yüz şeklinizi dikkate almak şartıyla elmacık kemiklerinizin, burnunuzun ve dudak çizginizin üstüne uygulayın.

Son olarak isteğinize göre allık, ruj ve göz makyajı ile makyajınızı tamamlayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

boşanma nedenleri

Türkiye’de Yaygın Boşanma Nedenleri Nelerdir?

yara izi nasıl kapatılır

Sivilce ve Yara izi Makyaj İle Nasıl Kapatılır?