in ,

Cilde Zarar Veren Bu Maskelerden Kaçının

Cilt bakımı çok önemli bir husustur. Özellikle ergenlik yıllarından itibaren cilt temizliği düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. 20’li yaşlardan itibaren de bir cilt bakım rutini oluşturarak cildin yaşlanması ve kötü görünmesi engellenmelidir. Bakımlı bir cilt pırıl pırıl gözükür, bu aynı zamanda son derece sağlıklı oluşunun göstergesidir. Cilt bakımının aylık, haftalık ve günlük periyotları bulunur. Ayda bir özel bir cilt bakım kliniğine giderek cilt bakımınızı yaptırabilirsiniz. Evde uygulayacağınız haftalık maskelerle de cilt bakımı desteğinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Bir de tüm bunların yanında günlük cilt bakım ve temizleme işlemleriniz de büyük bir önem taşır. Her gece yatmadan önce cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Tüm bunları yaparken cilde zararlı maskeler olduğunu da göz ardı etmeyin.

Yanlış Cilt Bakım Teknikleri

Cilt bakım teknikleri, cildin temizlenmesi kadar önem taşıyan bir unsurdur. Evde pek çok doğal cilt bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Fakat herhangi bir uzmanın tavsiye etmediği maskeleri denemekten kaçınmalısınız. Çünkü cildinize fayda sağlamak yerine ona en büyük zararı verebilirsiniz. Cildinize peeling yaparken aşırıya kaçmanız da cilt katmanlarınızın zarar görmesine ve cildinizin istediğiniz güzellikte olmasına engel olacaktır. Evde kendi kafanıza göre uygulayacağınız maskeler cildinizin aşırı kurumasına ve çatlamasına neden olabilir. Ayrıca cildiniz bazı ürünlere alerjik tepkiler de gösterebileceğinden bu konuda bir uzman yardımı almalısınız. Böylece cilde zararlı maskeler konusunda daha dikkatli olabilirsiniz.

Cilde Zararlı Maskeler

Oldukça yaygın bir cilt maskesi olan çiğ yumurta akı maskesi cildi aşırı gerip kuruttuğu için her cilt tipine uygun değildir ve özellikle kuru cilt tipine sahip insanlar için oldukça zararlıdır. Bu nedenle bu maskenin ardından iyi bir nemlendirici uygulamak gerekir. Yağlı ciltlere oldukça iyi gelen bu maske her cilt tipi için sağlıklı sonuçlar da vermeyebilir. Bunun yanında kil maskeleri de pek çok cilt için tercih sebebidir. Fakat kimyasal oranı yüksek kil maskeleri amacına ulaştırmaktan ziyade cildinize zarar verecek, aşırı kurutacak ve cildinize yaşlanmış bir görünüm verecektir. Tüm bu nedenlerle cilde zararlı maskeler konusunda bir doktordan, size bir cilt analizi yaparak cildiniz için uygun olan ürün ve maskeleri önermesini isteyin. Sağlıkla parıldayan bir cilde sahip olun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal Çözümler

Cilt Yağlanmasının Sebepleri Nelerdir?