in ,

Cildinize Uygulayabileceğiniz Peeling Önerileri

Kuşkusuz cilt temizliği ve cildin parlak görünmesi özellikle de kadınların en büyük isteğidir. Ancak yüzün güzelliği ve cildin kusursuz görünmesi için peeling uygulamaları yapılmalıdır. Yüzün belirli bölgelerinde lekeler, kızarıklıklar, sivilceler ve siyah noktalar meydana gelmektedir. Bu sorunlarda kişileri olumsuz yönden etkiler. Sizlerde cildinizin parlak, canlı ve lekesiz durmasını istiyorsanız bazı uygulamalar yapılmalı ve bazı şeylere dikkat edilmelidir. Yüz güzelliği için beslenme, cilt peelingleri ve temizlik oldukça önemli bir noktadır. Aşağıda verilen cildinize uygulayabileceğiniz peeling önerileri sayesinde temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde cildinizin parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında gün içerisinde yapacağınız peelingler ile cildinizin tonunu dengeleyerek parlak görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Cilde Peeling Uygulamaları

  1. İlk öncelikle limon yüz güzelliği için muhteşem bir detaydır. Sabah uyandıktan sonra bir bardak su içerisine limon sıkabilirsiniz. Ancak limonlu su aç karnına içilmelidir. Her sabah yapmanız gereken bu uygulama sayesinde cildin tonunu dengeleyebilir ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
  2. Sabahları ve gün içerisinde cilt nemlendirilmelidir. Kuru cilt cildin zarar görmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle cildin her zaman nemli kalması gerekir. Güvenebileceğiniz en iyi nemlendiricilerden biri gül suyudur. Gül suyu gün içerisinde kullanabilirsiniz. Cildin parlak kalmasını ve kusursuz durmasına yardımcı olur.
  3. Gece yatmadan önce lekeli bölgeleri ya da sivilce çıkan bölgelere sarımsak suyu sürebilirsiniz. Sarımsak bakterileri önleyerek sivilcelerin oluşumunu engeller. Bunun yanı sıra, cildin kızarmasını önler.
  4. Cilt temizliğinin en önemli noktası elma sirkesidir. Elma sirkesi cildin nemini kazanmasına ve cilt tonunu dengelemede üstüne yoktur. Gece uyumadan önce pamuk yardımı ile elma sirkesini cildinize uygulayabilirsiniz.
  5. Son olarak domates suyunu cildinize peeling yaparak sürebilirsiniz. Domates sivilcelerin çıkmasını önler. Böylelikle cildin temiz kalmasını sağlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Bebeğinizi Emzirirken Yaşayabileceğiniz 7 Sorun ve Çözümü

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?