in ,

Cilt Bakımı Sırasında Yapılan Yanlışlar Hangileridir?

Cilt bakımında en önemli adım, günlük yapılan temizliktir. Sabah ve akşam günde iki defa cilt özenle temizlenerek, cildi tonik ile silmek gereklidir. Daha sonra ise bu işlemlerin ardında, cilde nemlendirici sürülebilir. Genel olarak cilt bakımında yapılan hatalar da olmaktadır. Bazı kişiler makyaj yapmadan önce cild bakımını ihmal ederek yapmaz. Ancak makyaj yapılsa da; yapılmasa da cild bakımını mutlaka yapması gereklidir. Çevreden gelen ve maruz kalınan toz, kir, egzos dumanı; yemek yaparken cilde buhar yoluyla yapışan yağlar, ölü hücreler, ter attığı gibi etkili olan maddeler, cilde zarar vermektedir. Cildimiz bu tür kirlerden arınmadığı müddetçe, cilt bakımı yapmak söz konusu olmaz.

Cilt Bakımı İçin Yanlış Bilinenler Nelerdir?

Cilt bakımı konusunda cilt bakımında yapılan hatalar nelerdir maddeler halinde açıklayalım.

  1. a) Çocuk için üretilen ürün yetişkin için de uygundur.

Yetişkinlerin cilt pH değeri ile çocuk ve bebeklerin pH değeri birbirinden farklıdır. Bu yüzden çocuklar ve bebekler için üretilen ürünler yetişkinler için uygun olmamaktadır. Yetişkinlerde pH değeri 5.5 iken, bu oran çocuklarda bulunmaz.

  1. b) Gece vakti cilde hiç bir şey sürümezse cilt nefes alır.

Geceleri, cilt kendisini daha çok yenilediği için, gece geç saatlerde yaşlanmayı geciktirici kremler sürmek gereklidir.

  1. c) Cilt temizlemek için sadece su yeterlidir.

Su, cilt temizliği için önemli olmakla birlikte, tek başına yeterli değil; bu sebeple tonik kullanarak cildin ihtiyacı olan nem sağlanır.

  1. d) Gebelikte kullanılan cilt temizleme ürünleri bebeğe zarar verir.

Gebelikte ilk üç aylık dönemde, doktor tarafından birçok şey yasaklanır. Hamilelik dönemi hassas bir dönem olduğundan, cilt bakımında yapılan hatalar hakkında yapılan yorumlara istinaden, bebeğin gelişmesiyle, gebe olan kadının cildinde de meydana gelen gelişmeye bağlı cilt yırtılmalarına, cilt sıkılaştırıcı kremlerin sürülmesi, bebek için zararlı değildir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Evde Kolayca Uygulanabilecek Cilt Maskeleri

Aç Kalmadan Kilo Verin