in ,

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Cilt bakımının kendi kendine bilinçsiz bir şekilde yapılması, geri dönüşü olmayan hatalara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt bakımı yapılırken bir uzmandan yardım alınması daha doğru olacaktır. Çünkü her insanın kendine özgü bir cilt yapısı vardır ve ona göre bakım yapılması gerekir. Yağlı, karma ya da kuru ciltlerin bakımı da farklı olmaktadır. Cilt bakımında yapılan yanlışlar arasında en yaygın olanı makyajı temizlemeden günü sonlandırmaktır. Makyajın temizlenmemesi durumunda cilt nefes alamaz ve bu da sivilcelere ya da siyah noktalara yol açmaktadır.

Cilt bakımında yapılan yanlışlar arasında, alınan cilt bakım ürününün el bileğine sürülerek alerji yapıp yapmadığının anlamadan kullanmaya başlamak da yer almaktadır. Herhangi bir cilt bakım ürününü satın almadan önce el bileği üzerinde test edilmeli, kızarıklık ya da olağandışı bir durum olmazsa ürün kullanılmalıdır. Yapılan bir cilt bakımı yanlışı da sivilceleri patlatmaktır. Bu durumda, cilt üzerinde iz kalmasına neden olur ve kötü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olursunuz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Düzenli Uyumak: Cildin yorgun ve bitkin görünmemesi için, düzenli uyku çok önemlidir. Günde 8 saat aynı saate yatıp aynı saatte kalkmaya dikkat etmeliyiz.

Güneşten Korunmak: Güneş ışınları cilde zarar verdiği için dışarı çıkarken yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmaya özen göstermeliyiz.

Düzenli Beslenmek: Düzenli ve yeterli beslenmek, önemli miktarda C vitamini almaya özen göstermek de sağlıklı bir cilde sahip olmak için oldukça önemlidir.

Bol Bol Su İçmek: Bol su içmek cildin nem oranının dengelenmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Gün içinde bol su tüketmeye çalışmak, cilt sağlığı için önemli bir faktördür.

Fazla Makyaj Yapmamak: Çok fazla makyaj yapmak, cildin nefes almasını engellediği için cilt sağlığı için önerilmez.

Comments

Leave a Reply
  1. Özellikle kuru ciltler yüzüne sabun sürmemeli…kullanılan temizliyicilere dikkat edilmeli…benim cildimde tahriş yapmıştı. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Hamilelikte Çatlak

Hamilelikte Çatlak Oluşumu