in , ,

Cilt Bakımında Yapılmaması Gerekenler

concept of cosmetic skin care.

Cilt bakımı özellikle kadınlarda dış görünüşü tamamlayan en önemli unsurlar arasında. Sağlıklı ve canlı bir cilt her zaman için sizlere büyük avantajlar sağlar. Ancak bu konuda kadınların doğru olarak bildiği birçok yanlış uygulama vardır. Bu noktalara daha dikkat ederek sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğru Bakım Ürünlerini Kullanın

Cilt bakımı konusunda kadınların yaptığı en büyük hatalardan birisi, her türden bakım ürününü kullanmak oluyor. Özellikle yakın bir arkadaşına çok fazla yarayan bakım ürününü, arkadaş tavsiyeleri ile kullanan birçok kadın vardır. Ancak unutmamak gerekiyor ki, her insanın cilt tipi farklı yapıdadır. Bir başka kişiye çok fazla yarayan bir bakım ürünü, sizin cildinizde çeşitli alerjik reaksiyonlar meydana getirebilir. Bu açıdan kendi cilt tipinizi iyi tanımalı ve bakım ürünlerini de buna göre seçmelisiniz. Hatta bu duruma önlem almak amacıyla kullanacağınız bakım ürünlerini, öncelikle bileğin arka kısmına sürerek test edebilirsiniz. Burada bir süre bekleyen bakım ürünü, ciltte herhangi bir yan etki yaratmıyorsa, kullanmanızda bir sakınca yok demektir.

Sık Makyajdan Kaçınarak Cildi Dinlendirin

Bir kadın, iş hayatı ve sosyal hayatındaki düzene göre sürekli makyaja ihtiyaç duyabilir. Ancak cildiniz için hergün makyaj yapmak ve cildi sürekli yorgun tutmak çok büyük bir yanlıştır. 1 haftalık bir süreç içerisinde cildin en az 2-3 gün kadar dinlendirilmesi ve makyaj yapılmaması gerekiyor.

Makyaj konusunda yapılan bir diğer yanlış da, geceleri makyajı temizlemeden uyumaktır. Temizlenmeyen makyaj, cilt üzerinde gözenekleri tıkar ve cildin hava almasını engeller. Bu da cildiniz için olumsuz sonuçlar doğurur. Bu açıdan cildin sağlıklı ve canlı olabilmesi için mutlaka uyumadan önce makyajın temizlenmesi gerekiyor.

Cilt Lekelerine Doğru Yöntemler Uygulayın

Her insanda cilt yapısına göre belirli dönemlerde sivilce ve siyah nokta gibi lekeler çıkabilir. Özellikle sivilce gibi cilt lekelerine doğru uygulamaları yapmak çok önemlidir. Burada yapılan yanlış bir uygulama, cilt üzerinde kalıcı izler bırakabiliyor. Sivilcelerin ve siyah noktaların hiçbir şekilde el ile sıkılmaması gerekiyor. Bu tarz sorunlarla uğraşan kişilerin mutlaka öncelikle uzman bir cildiyeye görünmesi ve tedavi süreci hakkında görüş alması gerekiyor.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Hamile Kadınlar İçin Pet Şişenin Tehlikeleri

Lahana Diyeti