in ,

Cilt Güzelliği İçin Yapılmaması Gerekenler

Sağlıklı ve bakımlı bir cilt, kadınlarda her zaman dış görünüşü tamamlayan en önemli unsurdur. Cilt bakımı konusunda varlığı bilinen birçok yöntem ve birçok bakım ürün mevcuttur. Kadınlar genel olarak cilt bakımlarını kendilerine göre yaparlar ve cilt bakımının teknik kısımları ile çok fazla ilgilenmezler. Bu da birçok yanlış uygulamayı beraberinde getiriyor.

Her Bakım Ürünü Cildinize Uygun Olmayabilir

Cilt bakım ürünleri ve makyaj ürünleri her cilt tipine uygun olmayabiliyor. Bu tarz ürünlerin rastgele kullanılması, cildiniz açısından büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Örneğin; cildiniz çok fazla yağlı ise kullanacağınız bakım ürününün de buna uygun olması gerekir. Bu konuda elbette öncelikle her kişinin kendi cilt yapısını bilmesi gerekiyor. Bunun için de en güvenilir yol cildiye uzmanlarıdır. Bir cildiye aracılığı ile kendi cilt yapınızı keşfedebilir ve bakım ürünlerini buna göre kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız bakım ürünlerini mutlaka ilk önce denemeli, ondan sonra cildinize uygulamalısınız. Bunun için aldığınız bakım ürününü öncelikle bileğinizin arka tarafına sürün ve belirli bir süre bekleyin. Cilt üzerinde herhangi bir ters reaksiyon ve alerji belirtisi olmuyorsa, ürün size uygundur denilebilir.

Makyajınızı Temizlemeden Uyumayın

Her kadın elbette gün içinde makyaj yapmaya sürekli ihtiyaç duyabilir. Özellikle yorucu geçen günlerin sonrasında gece uyurken makyaj temizleme konusunda üşengeçlikler olabiliyor. Ancak makyajı temizlemeden uyumak cildiniz için büyük bir tehdit oluşturuyor. İnsan cildi kendini temizlemek için Sebum adı verilen bir madde meydana getirir. Makyajı temizlemediğiniz zaman gözenekler tıkanır ve bu madde deri altında kalır. Bu açıdan mutlaka makyajı temizlemeden yatmamak gerekiyor.

Sağlıklı Ciltler İçin Düzenli Uyku

Her ne kadar diğer faktörlere göre daha az önemsense de, düzenli bir uyku da cildinizi derinden etkiliyor. Özellikle cildin dinamik ve canlı görünebilmesi için, düzenli uyku gerekiyor. Bu açıdan cildiniz için en doğal bakımı sizlere uyku sağlayacaktır.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Kolesterol Hastalarının Beslenme Düzenleri Nasıl Olmalıdır?

Evde Cilt Beyazlatma Yöntemleri