in , ,

Cilt Lekeleri İçin Karbon Peeling

Cildin açıkta kalan kısımları tüm gün kirli havaya ve özellikle yaz mevsimlerinde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmakta ve bu durumdan fazlasıyla etkilenmektedir. Bunun yanı sıra ergenlik ve ilk gençlik yıllarında meydana gelen sivilceler ve siyah noktalar da ilerleyen yıllarda yüz bölgesi, kol ve sırt bölgesi gibi yerlerinde sıklıkla meydana geldiği bölgelerde iz halinde kalır. Bu cilt lekeleri için karbon peeling yöntemi uygulanarak daha pürüzsüz ve duru bir cilde kavuşulabilir.

Karbon Peeling Nedir?

Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan karbon peeling yöntemi lazer ile uygulanan bir yöntemdir. Karbon peelingi diğer peeling türlerinden ayıran özellik uygulandığı bölgede soyulma tarzında vakaların yaşanmamasıdır. Ciltte soyulma olmaması nedeniyle faydasız diye düşünülmemeli. Karbon peeling tedavisi en hızlı olan ve erken sonuç veren bir yöntemdir. Cilt lekeleri için karbon peeling yönteminin kullanılmasının bir diğer sebebi ise ilk seanstan itibaren ışıl ışıl bir cilde kavuşulmasıdır.

Lazer uygulamasından önce cilde sürülen özel olarak hazırlanmış karbon krem ile cilt lekeleri seans sonrasında azalmaya başlar. Lazer ve krem ayarı iyi yapılmalıdır ki cilt zarar görmesin.

Karbon Peeling Ne Kadar Sürer?

Cilt lekeleri tedavi için karbon peeling seansları kısadır. 30 dakika gibi bir sürede cilt yenilenmeye başlar. Beş seans ile on gün içerisinde sonuç veren uygulama ile kırışıklıklardan ve cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Seans uzunlukları ve sayısı kişilerin cilt yapısına göre değişmektedir. Seans bittikten sonra kısa süreli kızarmalar görülebilir ancak bunlar kısa zamanda kaybolur. Karbon peeling sayesinde gözenekler kapanır ve cilt ışıltı kazanır.

Karbon Peeling Faydaları

  • Karbon peeling birinci seanstan itibaren etkisini gösterir ve cilt lekelerinin belirgin bir şekilde azalmasını sağlar.
  • Geniş gözenekler siyah nokta ve sivilceler karbon peeling uygulamasından sonra gözeneklerin sıkışması ile birlikte bu sorun ortadan kalkar.
  • Gergin bir cilde sahip olursunuz.
  • Cilt lekeleri ve kırışıklıklar ortadan kalkar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Kıyafetle Göbek Nasıl Gizlenir?

Hızlı Kilo Vermenin Yolları