in ,

Diyet ile Birlikte Uygulamanız Gereken Egzersizler

Kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler çeşitli diyet programlarını uyguluyorlar. Uygulanan diyet programlarının yanı sıra yapacakları egzersizler ile de sağlıklı zayıflamanın temelini atıyorlar. Eğer siz de kilo vermek istiyorsanız diyet ile birlikte uygulamanız gereken egzersizler konusunu dikkate almanız gerekiyor. Kilo vermek isteyen bireyler diyetin yanı sıra uygulamaları gereken egzersizlerin başında yürüyüş geliyor. Yürüyüş spora başlamanın en iyi hareketlerinden biridir. Bireyler evde yürüyüş yapmak istiyorlar ise yürüyüş bandı gereklidir. Evlerinde yürüyüş bandı olmayan bireyler açık havada en az yarım saat yürüyüş yapmaları yaptıkları diyette yardımcı olacaktır. Özellikle yürüyüş yaparken hızlı ve tempolu yürüyüş yapmak ve terlemek daha faydalı olacaktır.

Mekik ile Karın Kaslarının Çalıştırılması

Mekik çekmek karın kaslarını çalıştırmanın en etkili yoludur. Özellikle diyet yapan bireylerin yumuşayan ve gevşeyen karin kaslarının toparlanmasında en etkili egzersiz hareketlerinden biridir. Mekik hareketine başlarken sırt üstü yere yatıp eller badin arkasına uzatılır bacaklar ise karina doğru çekilerek mekik hareketi on kez tekrarlanır. Mekik hareketi ile katin kasları sertleşmeye başlar ve zaman ile bu egzersiz hareketini yapmak kolaylaşıyor. Süpermen egzersizi sırt kaslarını çalıştıran hareketlerden biridir. Bu egzersizi yaparken kişi yüzüstü yere uzanılır avuç içleri yere doğru bakacak şekilde konulur bacaklar uzanmış bir şekilde sabit durur. Daha sonra baş ve sırt bölümü yukarı doğru kaldırılarak on kez tekrarlanır ve sırt kasları zamanla gün geçtikçe daha da iyi çalışmaya başlar. Baldır germe hareketi kasların toparlanmasına yardımcı olan egzersiz hareketlerinden biridir. Bu hareketin temel kuralı diz çökülerek yapılır. Dizlerin üzerine çöküldükten sonra eller göğüste birleşir ardından vücut geriye doğru esnetilmeye başlanır. Ayni zamanda bu egzersiz alt sırt kaslarını çalıştırır ve baldırların da daha sıkı olmasını sağlar.

Basen Kaldırma Egzersizi

Diyet yaparken bayanların basenlerinin yumuşaması en büyük sorunları arasındadır. Bu sorunu engellemek için basen kaldırma egzersizi tam bu sorun içindir. Bu egzersiz sayesinde basen, sırt, bel, kol, ic bacak ve bacak kasları kısaca bütün kaslar çalışıyor. Sırt üstü yere yatılır ardından dizler karın bölgesine doğru kırılır. Avuç içleri yere doğru bakacak şekilde uzatılır. Bu şekilde kalçalar yukarı doğru kaldırılarak kaslarda yanma hissi olana kadar durulur ve gevşetilir. Bu hareket on kez tekrarlanır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Ciltte Oluşan Lekeler Neyin Habercisidir?

Gözaltı Torbalarına Sıcak Su