in ,

Diyet Yaparken Tatlı Krizlerini Atlatmanın Yolları

Diyette Tatlı Krizini Atlatma

Yaz aylarının gelmesi ile kışın kalın kıyafetlerin altına saklanan kilolar pek çok kadın için problem olmaya başladı. Bu nedenle kimi kadınlar sıkı bir diyet kimi kadınlar ise egzersiz programına başvuruyor. Ancak bu dönemde hangi yöntemi kullandığı fark etmeksizin bütün kadınların ortak bir problemi var; tatlı krizleri. Bu krizleri aşmak için öncelikle neden kaynaklandıkları bilmek gerekiyor. Bu yazımızda kısaca tatlı krizlerine neden olan etkenlerden ve bu krizleri atlatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Diyette Tatlı Krizini Atlatma Yöntemleri

Tatlı krizlerinin başlıca nedeni yanlış beslenme programıdır. Pek çok kadın zayıflama sürecinde ara öğünleri gereksiz kalori alımı olarak görür. Ancak ara öğünler sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmek ve tatlı krizlerini atlatmak için son derece önemlidir. Aksi takdirde uzun süren açlıklar sonucu kan şekeriniz düşecek, bir sonraki öğünde daha çok besin ve şeker tüketme ihtiyacı hissedeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde ise tatlı krizleri baş gösterecektir. Bu nedenle sık sık ve az yemeye özen gösterin.

Hem tatlı krizlerini aşmak hem de sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmek içi bir diğer hayati etken ise yeteri kadar protein tüketmektir. Protein vücudumuzun yapı taşlarından biri olup, bağışıklık sistemimizi ayakta tutar. Yeteri kadar protein tüketmemeniz durumunda tatlı krizlerinin yanında sağlık problemleri ile de karşılaşmanız muhtemeldir. Bu nedenle hem ara öğünlerde hem de ana öğünlerde mutlaka proteine yer vermelisiniz. Yeteri miktarda protein alan vücudunuzun şekere olan ihtiyacı azalacaktır. Protein bakımından zengin besinler, et, süt, yoğurt, peynir, balık, yumurta, brüksel lahanası, brokoli vb. gıdalardır.

Tatlı krizlerini aşmanın bir diğer etkili ve gerekli yolu ise hem ana öğünlerde hem de ara öğünlerde yeteri kadar meyve tüketmektedir. Gün içinde sık sık ve az miktarda meyve yemek kan şekerinizi ideal seviyede tutarak tatlı krizlerini engelleyecektir. Aynı zamanda vücudunuzun zayıflama sürecinde gerekli vitaminlerden mahrum kalmasını da engelleyecektir. Ancak meyve tüketimi etkili olduğu kadar yanlış tüketimde tehlikeli de olabilir. Meyvelerin bol miktarda şeker içerdiğini ve diyetinize tam anlamıyla dost olmadığını unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diş Tedavisi

Diş Tedavisi Yöntemleri

Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modelleri