in

Diyette Bilinmesi Gereken Detaylar

Zayıflamak isteyen kişilerin diyette bilinmesi gereken detaylar da fayda vardır. Zayıflamak için öncelikle suyu yemeklerden önce içmesi gerekmektedir. Yemek öncesinde içilen bir bardak su mide kapasitesini dolduracağı için Mideye tokluk hissi verecektir. Yenilen yemek miktarını büyük bir ölçüde azaltacaktır. Bir de yemek aralarında içilen su ise iştah açabilir. Bu yüzden yemek sırasında su fazla içilmemelidir. Ayrıca sıvı bir şey almadan yemek içinde bulunan sıvılar daha erken doyma hissi kazandıracaktır. Ancak lifli yemeklerde az da olsa bir miktar su tüketilmesi azda olsa lifin şişmesine ve mideye tokluk hissi katacaktır.

Sıcak Ortamlar Zayıflatır mı?

Sauna gibi sıcak ortamlarda bulunmak gibi bir durum da asla unutulmamalıdır ki yağ değil sıvı kaybedersiniz. Diyette bilinmesi gereken detaylar arasında bu asla unutulmamalıdır ki vücuttaki su oranını diyet yaparken mutlaka korumak gerekiyor. Bu gibi sıcak ortamlarda vücutta bulunan kasların gevşemesini, kırgınlığınızı üstünüzden atılmasına yarar sağlayacaktır. Buda bilinmelidir ki aşırı sıcak ortamlar sizi zayıflatmaz. Bu da demek oluyor ki aşırı sıcak ortamlarda su kaybetmeyi zayıflamak olarak algılamamak gerekiyor. Mutlaka bilinmelidir ki soğuk suyla yapılan bir duşta kalp ve damar hastalığı olan kişilerin aşırı derecede soğuk su işe duş almamaları önerilmekte. Örnek verilirse 12 derece suyla duş alınmak dakikada 8 kaloriye kadar harcama yaptığı araştırılmış ve onaylanmıştır.

Diyet Ürünleri Zayıflatmaya Neden Olur mu?

Diyet ürünlerini kullanırken diyette bilinmesi gereken detayları da kaçırmamak gerekiyor. Bu ürünlerin kullanılmasında zayıflamaya yardımcı oldukları bilinmektedir. Hangi besin ürününü kullandığınızda tabii ki önemlidir. Peynir, et ve süt gibi ürünler yağlı ürünler olduğu için aşırıya kaçınılmamalı ve yağ oranları azaltılarak diyet hale getirilmelidir. Şekerli ürünler, çikolata früktoz gibi tatlandırıcılar az miktarda kullanılmalı ve kalorisi kontrol altına alınarak tüketilmelidir. Ekmek gurubu ürünler ise diyette bilinmesi gereken detaylar arasında diyet ürün haline getirilip lif yönünden zenginleştirilmekte ve yağ eklenmemelidir.

Çok Su İçmek Zayıflatır mı?

Eğer belli bir diyet ya da egzersiz programı oluşturmamış iseniz aşırı su içmenin zayıflama konusunda hiçbir faydası olmayacaktır. Buna karşılık olarak 1,5 litrenin altına düşmeksizin içilen suyun vücuttaki toksinlerin yavaş yavaş vücuttan atılmasına faydası olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyetisyen Önerilerini Dikkate Alın

Hamilelikte Göz Kararması Nedenleri?