in , ,

Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar

Her söyleneni yapıyorum fakat hala zayıflayamıyorum gibi ifadeler Şişmanlık bir hastalıktır. Ancak her şişman insan için zayıflama ilaçları kullanmak doğru değildir. Zayıflama ilaçlarını, obezite yüzünden ciddi hastalıkları olan kişilerin doktorun gözetiminde almaları gerekir. Bu kişiler ilacı bıraktıkları anda eski kilolarını tekrar almaya başlayacaklardır. Bunun nedeni ise araştırmadan ve profesyonel tavsiye almadan her denileni bilinçsizce uygulamamızdır. Diyet ve zayıflama konusunda son derece doğru bilinen yanlışlardan bahsedeceğiz.

Su İçmek

Su sağlıklı yaşamak için gereken en önemli besindir. İçinde sodyum, flor, potasyum, kalsiyum , ve klor maddelerini barındırıyor. Vücuttaki zararlı toksikleri vücuttan uzak tutmak için son derece önemli. Sağlıklı bir şekilde yağlardan kurtulmak için ise vücudun gerek duyduğu karbonhidrat, vitamin ve bazı mineralleri içermediğinden tek başına kilo vermek için etkili değildir. Günde en az 2 litre su içilmelidir.

Kepekli Ürünler Tüketmek

Kepekli ürünlerde ise kalorisi düşük olduğu için yenilmesinde bir sakınca yoktur diye biliniyor ancak kepekli ürünlerin diğer unlu mamullerden farkı yok denecek kadar azdır.. Kepek, diyet lifi oranını artırır. Bu artırım, bazı kanser türleri ve Kalp damar rahatsızlığından korunmamızda etkilidir. Sağlıklı kilo vermek için meyve ve sebzelerden yeterli derecede diyet lifi alınmalıdır.

Kilo verecek kişi diyetiyle ve sağlığıyla ilgili her şeyi araştırmalı, ona göre kepek miktarı ayarlanmalıdır. Örneğin; kan aneminiz var ise kepekli ürün tüketimi, sağlığınızda sorun yaşamasına neden olur.

Zayıflatıcı ilaçlar

İnternette ve televizyonlarda bize ilaçların hızlı bir şekilde kilo verdirdiğini söylüyorlar ancak yapılan araştırmalara göre bu yalanlanmıştır. Şişmanlık bir hastalıktır. Fakat her şişman insanın ilaç kullanarak zayıflamaya çalışması kesinlikle doğru değildir. Ancak bu kişiler doktor kontrolüne tabi tutulurlarsa doktorun izin verdiği ilaçları kullanabilirler.Bu ilaçlar kesin sonuç verse bile verilen kilolar ilacı bıraktıktan sonra tekrar alınmaya başlar.

Elma Sirkesi

Aynı şekilde bazı Diyetisyenlerin de ”Elma sirkesi içmek yağ yakımını arttırır iştahı engeller ” şeklinde yorumları olduğunu görürüz. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda elma sirkesi içildiğinde içerisinde bulunan fazla miktardaki asidin yemek borusunu tahriş edebileceği, midede asidini ciddi oranda arttıracağı, tekrar acıkmanızı sağlayacağı ve reflü gibi önemli sağlık sorunlarını tetikleyeceği söyleniyor.

Elma sirkesi diyet yapmaya çalışanları çok acıktırdığı için hiç fark edilmeden daha çok kilo almayı sağlar. Ancak sirkeyi, salatalara tat vermek için kullanmak iyi bir alternatiftir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

En Etkili Zayıflama ve Diyet Teknikleri

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal Çözümler