in ,

Doğal Botoks Maske Tarifi

Kadınlar yaşları ilerledikçe daha bakımlı daha genç ve güzel görünmek isterler. Her zaman genç ve güzel görünmek isteyen bayanlar düzenli olarak bakımlarını yaptırmaktadır. Zamanla yaş ilerledikçe ciltte lekeler ve çizgiler oluşmaya başlar. Bunların sebebi ise güneş ışığı, sigara, alkol, hava kirliliği, stres ve menopozdur. Yanı sıra gülmek, konuşmak gibi ufak mimik hareketleri zamanla kırışıklıklara neden olur. Botoks nörolojik ve göz hastalıklarının tedavisinde uzun yıllardır kullanılmakta. Fakat son yıllarda kadınların güzellik maskesi ve kırışıklık giderici olarak kullanılmaya başlanmıştır. Botoks denilen madde cilt altına enjekte edilir ve enjekte edilen bölgedeki sinirler etkisiz hale getirilerek yüzdeki kasların kasılmasını engeller ve cildin gergin ve güzel görünmesini sağlar. Sağlık sebeplerinden dolayı botoks yaptıramayan bireyler için botoks etkisi yapan maskeler bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu maske cildi hem canlandırır hem de gergin bir görünüm sağlar. Botoks maskesinin yapımı kolay ve pratiktir. Doğal maskeler yapılırken genelde yumurta kullanılır bunun nedeni cildi yenileme özelliğinin olmasıdır. Maskelerde kullanılan tuz ise cildin mikroplardan arınmasına yardımcı olur.

Doğal Botoks Maske Tarifi

1 çay bardağı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım muz. Bu malzemeler karıştırılarak tüm yüze sürülür. 15 dakika yüzde bekletilip su ile yıkanır. Bu maske cilde derinlemesine nüfus etmesi için yumuşak bir bezi sıcak su ile nemlendirilip yüze konulur ve 15 dakika yüzde bekletilir. Bu şekilde yapılan uygulama cildi hem nemlendirecek hem de kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltacaktır.

Bitkisel Botoks Maske Tarifi

1 tane yumurta sarısı, 2 çay kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve bir çimdik tuz bu malzemelerin hepsi karıştırılır. Cilt temizlendikten sonra maske yüze sürülür 20 dakika bekletir ve cilt ılık su ile yıkanır.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Hamilelikte Yapılabilecek Sporlar Nasıl Yapılmalıdır?

Hamilelikte Böbrek Taşı Ve Kumu Dökmek