in ,

Doğru Bronzer Seçimi ve Uygulaması

Bronzer özellikle yaz aylarının gözde makyaj ürünüdür. Yüzünüzü ısıtmaya ve şekillendirmeye yardım eder. Eğer yüzünüzü bronzlaştırmıyorsanız yüzünüzün rengini teninizle eşitlemnizi sağlar. Ancak cilt tipinize ve renginize uygun olarak seçilmemiş ya da yüz şeklinize uygun olarak uygulanmamış bir bronzer ile elde edeceğiniz sonuçlar beklentilerinizden uzak olacaktır. Bu nedenle bu yazımızda doğru bronzer seçimi ve yüz şekline göre uygulanma şeklinden bahsedeceğiz.

Doğru Bronzer Rengi Seçimi

Bronzer renkleri genel olarak kontür renklerine yakın olmakla birlikte içinde bir miktar kızıllık barındırır. Bu durum cildinizin daha sıcak görünmesini sağlar. Eğer hali hazırda bronz bir teniniz varsa daha koyu kahve-kızıl renkleri tercih etmeniz gerekirken, açık tenli olanlar için sütlü kahve- kızıl tonlarında bronzer seçimi daha doğru olacaktır.
Bronzer likit, toz ya da stick formunda temin edebileceğiniz bir üründür. Bunlardan likit olanlar içten gelen bir ışıldama sağlayarak daha doğal bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Ancak yaz aylarında kalıcığını sağlamak zor olacağı için sabitleme pudrası ya da bronzer ile üstünden geçilmesi gerekir.
Stick formunda olanlar hem krem ürünlerin uygulama kolaylığını hem de taşınabilme avantajını sağlar. Ancak yine sabitlenmesinde fayda vardır.
Son olarak sıkıştırılmış pudra formunda temin edeceğiniz bronzerlar ten ürünlerinden hemen sonra uygulanıp kalıcı bir bronzluk elde etmenizi sağlar. Ancak pudralı görüntü makyajınızı doğallıktan uzaklaştırabilir. Bu durumun önüne geçmek için makyajınızı bitirdikten sonra makyaj sabitleme spreyi ya da gül suyu ile pudralı görüntüyü alabilirsiniz. Toz ürünler taşıma kolaylığıyla da avantaj sağlar.

Doğru Bronzer Uygulaması

Bronzer uygulaması kontüre yakın olmakla birlikte amaç gölgelendirmekle beraber cildi ısıtmaktır. Bu nedenle yüzün çukur olması gereken yerlerinin aksine yüksekte kalan ve güneşin doğal olarak daha fazla çarptığı alanlara uygulanmalıdır.
Daha pratik bir şekilde açıklayacak olursak elmacık kemikleriniz ile kontür çizginizin olması gereken hattın bulunduğu alan, alnınızın ortasına yakın kısımlar, burnunuz ve yüz şeklinize göre çeneniz bronzer uygulanması gereken alanlandır.
Bir başka deyişle iki kulağınız arasında bir W harfi çizmeniz gerekir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Saç Dökülmesine Neden Olan Çevresel Etkenler

Kilo Almanın Yolları