in ,

Dudak Bakımı İçin Krem Tarifleri

İnsanların görünümüne büyük etkisi olan dudakların; kış mevsiminde daha fazla çatlamasıyla sorun yaşayanlar, görünümün düzelmesi için çeşitli bakım arayışlarına girerler. Dudaklara sadece kış aylarında değil, her mevsim özen gösterilmesi ve bakım yapılması gerekir. Evde de kolaylıkla yapılan dudak bakımı için krem tarifleri, dudakların bakımında büyük role sahiptir ve herkese uygun çeşitli alternatifler bulunur.

Dudakları Doğal Görünümüne Kavuşturmak

Bir miktar balmumu eklenerek yapılan bu krem tarifinin içerisine, birer kaşık badem yağı, kakao yağı ve buğday yağı eklenerek hazırlanan bu karışım, dudak bakımı için krem tarifleri arasında en çok uygulanan bir tariftir. Karışım dinlenmeye bırakılarak; daha sonrasında, üzerine bir tatlı kaşığı lavanta yağı eklenir. Karışımın kokusu, aromatik hoş bir kremi andırır. Krem günde iki kez tatbik edilir ve buzdolabında 2 hafta boyunca saklanır. İhtiyaç duyuldukça; krem tekrardan hazırlanıp, uygulanır.

Dudakları Renkli Göstermek

Diğer önemli dudak bakımı için krem tarifleri arasında; Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, portakal yağı ve ceviz yağı birer yemek kaşığı eklenerek yapılan ve istenilen sıklıkta dudaklara sürülen bu karışım, dudakları olduğundan daha canlı gösterir. Renkli görünüm sağlanmak istendiği zamanlarda, istenildiği miktarda kullanılır.

Dudaklarda Parlak Görünüme Ulaşmak

Dudakların yeterince nemlendirilmiş olmasıyla; dudakların istenilen parlaklığa kavuşmasını sağlanamadığı durumlarda, dudak bakımı için krem tarifleri arasında yer alan önemli bir karışım vardır. Daha fazla parlaması ve de dolgunluk yaratması istendiği zamanlarda, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı balmumu iyice karıştırılır. Karışımın içerisine; birer yemek kaşığı jojoba yağı, hint yağı ve badem yağı ilave edilir. Krem günde iki kere sürülür ve 2 hafta boyunca serin bir yerde muhafaza edilir. Parlak görünüm sağlanmak istendiği zamanlarda, karışım tekrarlanır.

Dudak Çatlamalarını Önlemek

Çatlayan dudaklar, hemen hemen herkes için büyük sıkıntıdır. Çatlayan dudaklara derman olan krem tarifi; 1 tatlı kaşığı Hint yağı ve aynı ölçüde badem yağının karıştırılmasıyla elde edilir. Her gün düzenli olarak kullanılan bu karışım, yatmadan önce mutlaka dudaklara uygulanır. Krem dayanıklı olduğu için, miktarda artış yapılarak daha uzun süre de kullanılır.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Lahana İle Zayıflama

Evde Hamilelik Testi

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?