in

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davetiye düğün planlamasının önemli detaylarından biridir. Arkadaşlarınız ve akrabalarınız düğününüzle ilgili ilk izlenimi düğü davetiyenizden alır ve bu nedenle doğru seçim yapmak önem taşır. Doğru bir davetiye seçimi için dikkat etmeniz etkenlerden en önemlileri; düğünün konsepti, davetiyenin tasarımı, davetiyenin içeriği ve kaç adet davetiye basılacağı. Bu yazımızda kısaca dikkat etmeniz gereken etkenleri açıklayacak ve küçük ipuçları vereceğiz.

Düğünün Konsepti

Davetiye seçimizi belirleyecek en önemli etken düğünün konseptidir.  Eğer yaz düğünlerinin gözdesi olan kır düğünü ya da havuz başı düğünleri gibi salaş bir konsept tercih ettiyseniz rengarenk, çiçekli, yazı anımsatan detaylar barındıran davetiyeler sizin için idealdir.

Salon düğünleri için düğünün havasına uygun olarak daha gösterişli modeller tercih etmelisiniz.

Davetiye Tasarımı

Davetiye tasarımı işin en keyifli kısmıdır. Zarfınızdan davetiyenizin tasarımına yazı fontu seçimine ve yazıların yerleşimine kadar davetiyenin tasarımı ile ilgili her şeyi bu adımda planlarsınız. Düğün davetiyeniz için hazır bir tasarım kullanabileceğiniz gibi,size özel bir tasarım hazırlatabilir ya da kendi tasarımınızı hayata geçirebilirsiniz. Tasarımı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli etkenler düğün konseptinize uygun olması ve eğer kendiniz zarflayacaksanız, kullanımı kolay olmasıdır.

Adet Bilgisi

Düğününüzde aranızda görmeyi istediğiniz kişilerin bir listesini çıkararak işe başlamalısınız. Liste hazırlamak hem herhangi bir yakınınızı çağırmayı unutmanızı engelleyecek hem de kaç adet davetiye bastıracağınızı tespit etmenize yardımcı olacaktır. Ancak size tavsiyemiz her ne kadar liste çıkarmış olsanız da davetiyeyi çıkardığınız sayının biraz üstünde bastırmaktır. Çünkü, basım hatası bulunan davetiyeler, listeye eklemeyi unuttuğunuz arkadaş ya da akrabalarınız ya da adresine ulaşmayan, kaybolan davetiyeler olması ihtimal dahilindedir. Bu gibi durumlarda tekrar davetiye bastırma zahmetine girişmemek için önceden sayıyı yüksek tutmakta fayda vardır.

Metin Seçimi

Davetiyenin tasarımı kadar önemli bir başka etken varsa o da etkileyici bir metin seçmektir. Eğer davetiye metninizde sıradanlıktan kurtulmak istiyorsanız kendi metninizi yazabilirsiniz. Ancak metni yazarken basit ve anlaşılır olmasına ve düğün ile ilgili gerekli bilgilerin eksizsiz olduğuna emin olun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

comments

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

tüylerden kurtulmak

Tatile Gitmeden Önce Tüylerinizden Nasıl Kurtulabilirsiniz?