in ,

Düğün Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün pek çok insan için hayatının en önemli günlerinden biridir ve bu önemli günde her şeyin mükemmel olması istenir. Bu nedenle düğün en ince ayrıntısına kadar planlanarak olası aksiliklerin önüne geçilmeye çalışılır. Planlanması gereken pek çok ayrıntı olmakla birlikte bunlardan biri ayrıca bir önem taşır; fotoğraf çekimi ve düğün videosu.

Fotoğraf ve düğün çekimi hayatınız boyunca size düğününüzü hatırlatacak düğününüzün en kıymetli parçalarıdır. Bu nedenle fotoğraflarda mükemmel görünmek istersiniz. Ancak yanlış yapılan makyaj yüzünüzde güzel dursa bile fotoğraflarda kötü çıkmanıza neden olabilir. Bu nedenle düğün makyajı yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

 

Makyaj Öncesinde Cildinizi Nemlendirin

Bütün gece ağır makyaj altında kalacak cildiniz özellikle kuru ve ya kurumaya yatkınsa nemini tamamen kaybederek makyajınızın bozulmasına ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle hem cildinizin sağlığını hem de makyajınızı gece sonuna kadar korumak için yüzünüzü yoğun bir şekilde nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Makyaj Bazı Şart

Düğün makyajında olmazsa olmaz bir ayrıntı varsa o da makyaj bazıdır. Makyaj bazı;

  • Cildinizi makyaja hazırlar.
  • Uygulanan ürünlerin daha iyi sonuç vermesini sağlar.
  • Gözenek görünümünü azaltır.
  • Cildiniz yağ ve nem dengesini koruyarak ilerleyen saatlerde parlama yapmasını engeller.
  • Makyajınızın kalıcılığını artırır.

Bu nedenle makyaj bazı kullanmadan kesinlikle düğün makyajınıza başlamayın.

Kaşlarınızı Belirginleştirin

Günlük hayatta kaşlarınızı doldurmaya ihtiyaç duymuyor ya da makyajınızı yaptıktan sonra aynaya baktığınızda kaşlarınızda bir eksiklik göremiyorsanız bu sizi yanıltmasın. Düğün salonunda yoğunlukla tepeden vuran şiddetli ışık ve makyaj altında kaşlarınız fotoğraflarda yok gibi çıkabilir. Bu da ifadenizi güçsüzleştirerek istemediğiniz bir sonuç doğurur. Bu nedenle kaşlarınızı size fazla gelse bile bir miktar belirginleştirmeyi ve tarayarak sabitlemeyi ihmal etmeyin.

Doğru Kontür Uygulaması

Kontür, özellikle gece makyajı için hayati önem taşır. Bunun temel nedeni özel gecelerde tercih edilen orta ve ya yüksek kapatıcılıklı fondötenlerin yüzünüzü nötrleyerek hatlarınızı belirsizleştirmesidir. Buna ek olarak fotoğraf çekiminde hatlarınız göründüğünden daha güçsüz çıkar. Sonuç olarak yüzünüzü boyutlandırmak ve hatlarınızı güçlendirmek için kontür uygulaması hayati önem taşır.

Düğün çekimi için özellikle burun ve çene kontürüne özen gösterin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri

Diyet Yaparken Sık Düşülen Hatalar