in ,

Etkileyici Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı

Kadınların en önemli noktalarından biri göz makyajıdır. Göz makyajı ne kadar güzel görünür ve doğru şekilde yapılırsa, bir o kadar şık duracaktır. Kadınlar beden dillerini özellikle de mimikler ve bakışlar oldukça önemli bir detaydır. Çarpıcı ve etkileyici bakışları kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Hem dikkat çekici hem de etkili bir göz makyajı bunu başarabilmektedir. Makyaj yapmadan önce şu konulara dikkat edilmelidir;

  • Makyaj uygulamasına başlanmadan önce mutlaka eller temiz olmalıdır.
  • Yüz nemlendirilmeli ve cilt nemli tutulmalıdır.
  • Far uygulaması parmaklar ile sürülmemelidir. Far fırçaları ile sürülmelidir.
  • Kullanılan makyaj malzemelerin son kullanma tarihlerinin geçmemesine özen gösterilmeli ve makyaj malzemelerinin çok eski olmamasına dikkat edilmelidir.

Yukarıda verilen bilgiler göz makyajına başlanmadan önce uygulanmalıdır. Bu sayede yüzün daha canlı ve daha parlak olmasına yardımcı olur. Aşağıda verilen bilgilerde etkileyici bakışlar için doğru göz makyajı önerileri verilmektedir. Önerilere uyarak etkileyici göz makyajı yapabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Etkileyici ve Doğru Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Etkileyici göz makyajına başlanmadan önce, göz çevresine ve gözaltlarına kapatıcı sürülmelidir. Ancak kapatıcı cilt tonunuza uygun bir renk tonu ile sürülmelidir. Etkileyici bakışlar için doğru göz makyajının en önemli noktalarından biri de siyah far ve maskaradır. Boğulu bir göz makyajı için ilk tercih mutlaka siyah tonlar olmalıdır.

İlk öncelikle etkileyici göz makyajı için, siyah kalemi gözaltına sürülerek başlanmalıdır. Hafif hareketler ile gözün altına ve üstüne sürebilirsiniz. Hafif tonlarda siyah ve koyu renklerde far tercihi yapılmalıdır. Fırça yardımı ile göz kapaklarının üzerine sürerek dağıtabilirsiniz. Far işleminden hemen sonra eyeliner sürülmelidir. Eyeliner makyajın en önemli detaylarından biridir. Göz üstüne kalın ya da ince bir çizgi çizebilirsiniz. Ancak eşit olmasına dikkat edilmelidir. Hafif kuyruk yaparak, dikkat çekici bir göz makyajı uygulaması yapabilirsiniz.

Gözlerin daha gür ve daha iri görünümü için gözaltına beyaz kalem sürebilirsiniz. Beyaz kalem gözün daha iri ve daha gür durmasına yardımcı olur. Koyu renk tonları sayesinde etkileyici göz makyajı yapabilirsiniz. Böylelikle dikkat çekici bir göz makyajı sağlamış olursunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirmek Adına Önemli Bilgiler

Ebeveynlerin Çocuklara Yaklaşımları Nasıl Olmalıdır?