in ,

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Sivilceler hayatın bazı dönemlerinde kendilerini gösterir ve geçmesi oldukça uzun sürebiliyor. Tıbbi yöntemlerin dışında evde uygulayacağınız birkaç yöntemle doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulmak mümkün. Bunun için uymanız gereken bazı püf noktaları var. Öncelikle sivilcelerin çıkmaması için cilt bakımı yöntemlerine dikkat etmek gerekiyor. Çok yağlı gıdalar tüketmek sivilce çıkmasına neden olur. Bu yüzden yağ oranını azaltabilirsiniz. Ayrıca markasına güvenmediğiniz ya da içindekileri bilmediğiniz bakım ve kozmetik ürünlerini kullanmayın. İçinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünler cildinize iyi gelmez ve sivilce oluşumunda kaçınılmaz olur. Bu yüzden cildinizi tanıyın ve ona göre bakım ve makyaj ürünlerini tercih edin. Ayrıca gece makyajınızı temizlemeden uyumak sivilce oluşturur. kesinlikle uyumadan önce makyajınızı temizleyin ve makyajın tamamen çıktığında emin olun bu aşamada temizleme köpükleri, makyaj temizleme suyu veya toniklerden yardım alın. Cildi temizlemek hem cilt sağlığı için hem de sivilce oluşumunu engellemek için önemlidir.

Limon;

Limonun içindeki asit sivilcelere iyi geliyor. Sivilce oluşumunu engellemek için ve çıkan sivilcelerden kurtulmak için limon kullanabilirsiniz. Ayrıca limon ve sirkeyle bir tonik hazırlayıp bunu her gece kullanabilirsiniz.

Muz Kabuğu;

Evet, muz kabuğu sivilceleriniz için etkili olacaktır. Sivilceleriniz çıktığı zaman bir muz kabuğuyla 5 dakika boyunca sivilce bulunan bölgeye masaj yapın. Etkili olduğunu göreceksiniz.

Bal;

Sivilce tedavisinde kullanıla en önemli malzemelerden biri baldır. Bal ve limonla yapılan maskelere haftada 2-3 defa kullanılabilir. Bal cildi nemlendirir ve cildin yenilenmesini sağlar.

Gül Suyu;

Sivilce çıkmasını engellemek veya sivilcelerden kurtulmak için gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca gül suyu ve bal ile yapacağınız maskeler sivilceden kurtulmanıza yardımcı olur.

Yoğurt ve Limon;

Yoğurt ve limonla yapacağınız bir maske sivilceler için oldukça etkilidir. Bu maskeyi göz çevrenize ve dudak çevrenize sürmekten kaçının.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlıklı Beslenerek Dengeli Kilo Almak

Cilt Bakımı İçin Bitkisel Maskeler