in ,

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz dişler güzel bir gülümsemenin ilk işareti. Bu nedenle güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen kadın ya da erkek her yaştan birey çevresel etkenler nedeniyle sararan dişlerini beyazlatmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemler estetik müdahaleler, kozmetik ürünler ve evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler olarak üçe ayrılır. Bu yazımızda kısaca doğal yöntemleri ele alacağız.

Limon İle Diş Beyazlatma

Limon cilt lekelerinde olduğu gibi diş lekeleri ve diş beyazlatmada da oldukça etkili bir üründür. İçerdiği bol miktarda C vitamini ve sitrik asit dişlerinizi çürük ve plak oluşumuna karşı korurken aynı zamanda daha beyaz ve parlak dişlere sahip olmanızı sağlar.
Limon kullanarak evde dişlerinizi beyazlatmak için bir limonu ikiye keserek dişlerinize bu şekilde uygulayabilir ya da sıkarak elde ettiğinizi limon suyu ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. İşlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

Çilek İle Diş Beyazlatma

Çilek diş beyazlatma ünlülerin tercihi olan ürünlerden. Sadece iki haftada daha beyaz dişlere kavuşmak için ezip püre haline getirdiğiniz çileği günlük olarak dişlerinizi fırçalamak için kullanın. Bu işlem dişlerinizi beyazlatmanın yanında yoğun kalsiyum içeriği nedeniyle diş ve diş eti sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir.
Ancak çilek ile dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir kez de kendi diş macununuzu kullanarak dişlerinizi fırçalamayı ya da ağız çalkalama suyu kullanmayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde çileğin yüksek şeker içeriği nedeniyle dişleriniz zarar görebilir.

Karbonat İle Diş Beyazlatma

Karbonat diş beyazlatma için son derece etkin bir madde olmakla birlikte bakteri oluşumunu engelleyerek ağız sağlığınızı da destekler. Karbonat ile diş beyazlatma için isteğe bağlı olarak limon suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirdiğiniz karbonat ile dişlerinizi günde bir defa fırçalayın. Bu yöntem kısa sürede dişlerinizin renginin açılmasına ve lekelerin ortadan kaldırımasına yardımcı olacaktır.

Bu yöntemlere ek olarak diş bakımınıza dikkat etmek de daha beyaz dişler için hayati önem taşır. Günlük olarak dişlerinizi fırçalamayı, ağız bakım suyu ve diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin. Son olarak diş lekelerine yol açan çay, kahve, sigara gibi maddelerden uzak durun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Hamilelikte 40. hafta

Hamilelikte 40. Hafta

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları