in , ,

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Kadınların en büyük derdi saçlarıdır. Tek renk kullanımından sıkılanların, değişiklik isteyenlerin başvurduğu yollardan biridir röfle. Bu işlem sadece kuaförde değil kişinin kendi yapımıyla da gerçekleştirilebilir. Evde röfle yapmak sanıldığı kadar zor değildir.

Röfle Nedir?

Sahip olunan saç renginin 1-2 ton koyusu ya da açığı kullanılarak aralara serpiştirme işlemidir. Esmer tenlilerin saçın yumuşaması için, açık tenlilerin ise daha canlı görünmesi için kullandıkları yöntemdir.

Evde Röfle Yapımı

  • İlk olarak röfleyi uygulayacağınız boya rengine karar vermeniz gerekir. Doğal bir görünüme sahip olmanız gerekir. Bunun için saçınızın alt tonunun 1-2 ton açığını seçmeniz gerekir.
  • Kişisel bakım mağazalarında röfle seti satın almalısınız. Saç bakım ürünlerini içermesine özen gösterin. Röfle işlemi saçı zarara uğratan bir işlemdir ve bakıma ihtiyaç duyar.
  • Boya işleminden önce yapacağınız zemini ve omuz hizanızı korumaya almalısınız.
  • Setten çıkacak olan malzemelerin kullanım koşullarını gözden geçirmek daha verimli bir işlem sağlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Setin içinden çıkan boneyi kısa saçlara sahipseniz uygulayabilirsiniz. Uzun ise folyo kullanımı daha kolay bir işlem uygulamanıza yardımcı olacaktır. Boneyi kullanacaksanız saçınızı iyice tarayınız ve boneyi başınıza geçirip ön taraftan tutturmanız gerekir. Setin içinden saçınızı çıkarmanız için çıkan malzemeleri kullanmalısınız. Çıkardığınız bu tutamları boyamalısınız. İstediğiniz tona göre 20-50 dakika arası bekletme işlemi sürmektedir. Durulama işlemini bona başınızdayken yapmalısınız. Folyoyu kullanacaksanız bir tutam saçı ince bir tarağın ucuyla alttan üste doğru hareketlerle küçük parçalara ayırmalısınız. Ayırdığınız parçaların altına folyo yerleştirip boyamalısınız ve folyoyu üstüne kapatmalısınız. Bu işlemin de bekleme süresi istediğiniz tona göre 20-50 dakika arası sürmektedir. Ardından folyoları çıkarıp durulama işlemine geçmelisiniz.

Durulama işlemi bittikten sonra saçınızın bakımını mutlaka yapmalısınız. Saçınıza fön işlemi uygulayarak röflenin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Zayıflamanın En Kolay Yolu

Sahte implant Nasıl Anlaşılır?