80’ler Makyajı Nasıl Yapılır?

80ler-saç-modelleri.jpg
Günlük makyajınızın yanı sıra çeşitli konseptlerde makyaj yapmayı seviyor ve ya bir 80’ler partisinde kostümünüzü 80’lerin havasına uygun bir...
 1. makaleci
  Günlük makyajınızın yanı sıra çeşitli konseptlerde makyaj yapmayı seviyor ve ya bir 80’ler partisinde kostümünüzü 80’lerin havasına uygun bir makyajla tamamlamak istiyorsanız bu yazımızda adım adım nasıl yapılacağını bulacaksınız.

  Nemlendirme

  Makyaj öncesinde cildinizi yoğun bir nemlendirici ile masaj yaparak nemlendirin. Bu işlem cildinizin makyaj altında bile uzun saatler nemini korumasını sağlayacak böylece makyajınız gecenin ilerleyen saatlerinde kuruyarak dağılmayacaktır. Bunun yanı sıra masaj yaparak kan akışını hızlandırdığınız cildiniz sürdüğünüz ten ürünleri ile daha iyi bütünleşecektir.

  Makyaj Bazı

  Makyaj bazı makyajınızın kalıcılığını artırmanın yanı sıra mat ya da aydınlık bitişli bir ten makyajı elde etmek için önemli bir adımdır. 80’ler makyajı için seçeceğiniz makyaj bazı 80’lerin havasına uygun olarak yüzünüze canlı ve genç bir ifade katacak aydınlık bitiş veren makyaj bazlarından yana olmalıdır. Bunun için içinde sim bulunmamakla birlikte içten bir ışıltısı olan bir makyaj bazını makyajınızın altına ya da fondöteninizle karşılaştırarak uygulayın.

  Ten Makyajı

  80’lerin ten makyajı yüksek kapatıcılıktan, keskin kontür ya da aydınlatıcı adımlarından uzak bunun yerine allık ile gençlik ve canlılık katılmış yanaklar ile karakterize olmuştur. Bu nedenle cildinizin ihtiyacına göre orta ya da az kapatıcılık veren bir fondöteni ya da BB kremi yüzünüze ıslak bir sünger aracılığıyla tampon hareketlerle yayın. Daha sonra varsa sivilce ve kızarıklıkların bulunduğu bölgeleri kapatıcı ile kapatın. Makyajınıza pembe ve ya kırmızı tonlarında aydınlık bir allık ile devam edin. Allık uygulamak için gülümsediğinizde elmacık kemiklerinizin üstünde oluşan bölgeyi hedef alın. Allık tercihiniz toz ürünlerden yana olabileceği gibi krem ya da likit formundaki ürünlerden yana da olabilir.

  Göz Makyajı

  Göz makyajınıza baz ya da ten renginde bir krem far uygulayarak başlayın. Bu adım göz kapaklarınızın rengini eşitleyecek, uygulayacağınız ten ürünlerinin daha kolay karıştırılmasını ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Daha sonra göz makyajınıza isteğinize göre 80’lerin enerjisini yansıtacak pembe, mor ya da mavi tonlarda farlar ile devam edin. Seçtiğiniz rengi alt kirpik diplerinize de hafifçe uygulayabilirsiniz. Son olarak göz makyajınızı rimel uygulayarak tamamlayın.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article