Fotoğraf Makyajı Nasıl Yapılır?

makyajla-yuz-hatlari-nasil-vurgulanir.jpg
Siz de sosyal medyada öne plana çıkmak ve hatıralarınızda kendinizi güzel görmek istiyorsanız fotoğraf makyajı tam size göre. Bu yazımızda adım...
 1. makaleci
  makyajla-yuz-hatlari-nasil-vurgulanir.jpg Fotoğraflar anılarımızı hem biriktirmenin hem de paylaşmanın en güzel araçlarından biridir. Bu nedenle günümüzde başta instagram, facebook, tumblr gibi sosyal paylaşım siteleri olmak üzere sayısız fotoğraf paylaşım platformu bulunur. Siz de sosyal medyada ön plana çıkmak ve hatıralarınızda kendinizi güzel görmek istiyorsanız fotoğraf makyajı tam size göre. Bu yazımızda adım adım fotoğraf makyajı nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

  Makyaj Bazı

  Fotoğraf makyajı için makyaj bazı olmazsa olmaz adımlardan biridir. Fotoğraflarda yüzünüzün parlamasını ve yağlı görünmesini istemeyeceğiniz için mat bitişli hatta tercihen photo-finish bir makyaj azı kullanarak makyaja başlamanızda fayda vardır. Bazı tek başına cildinize masaj yaparak uygulayabileceğiniz gibi fondöteninizle karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

  Ten Makyajı

  Ten makyajı için kullandığınız bütün ürünler HD ve full kapatıcı ürünler olmalıdır. Buna uygun olarak seçtiğiniz fondöteni yüzünüze alttan hiçbir şekle cildiniz gözükmeyecek şekilde uygulayarak ıslak bir makyaj süngeri yardımıyla tampon hareketlerle yayın. Bu noktada uyguladığınız fondöteni sağa sola dağıtmayıp olduğu yere yerleştirmek için tampon hareketler kullanmak son derece önemlidir. Aksi halde elde ettiğiniz sonuç homojen olmayacağı gibi full kapatıcılık da vermeyecektir.

  Fondöteninizi uyguladıktan sonra göz altlarınızı ihtiyaç duyuyorsanız corrector ile ten renginizle eşitleyin. Bu işlemi burun kenarlarınıza ya da cildinizin kızarıklık bulunan diğer noktalarına da uygulayabilirsiniz. Daha sonra corrector uyguladığınız yerleri kapatıcı ile kapatarak yine tampon hareketlerle ürünü yayın. Kapatıcı uygulaması sonrası göz altı çizgilerinize ürün dolmaması için transparan bir pudrayı hızlıca uygulayın. Bu adımda baking işlemi yaparak göz altlarınızın daha aydınlık ve pürüzsüz görünmesini de sağlayabilirsiniz.

  Ten makyajınızı yüzünüzü boyutlandıracak ve fotoğraflarda güzel çıkmanız için hayati önem taşıyan kontür ve aydınlatma adımları ile devam edin. Kontürünüzün keskin olması ifadenizi güçlendirecektir. Son olarak allık uygulaması ile ten makyajınızı tamamlayın. Bu adım cildinizin sağlıklı ve genç görünümünü tamamlayacaktır.

  Göz Makyajı

  Göz makyajına geçmeden önce fotoğraf makyajı için kaşları belirginleştirmenin hayati önem taşıdığının altını çizelim. Aksi takdirde full makyaj ve fotoğraf ışıkları altında kaşlarınız yok gibi çıkacak ve ifadenizi zayıflatacaktır.

  Kaşlarınızı belirginleştirdikten sonra eyeliner ve isteğe bağlı şekilde göz makyajınızı tamamlayın.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article