Gür Ve Belirgin Kaşlar Için Doğal Tarifler

kalin-kaslar.jpg
Kaşlar yüzümüzün çerçevesini oluşturup güçlü bir ifadeye sahip olmak için son derece önem taşır. Bununla birlikte son yıllarda kalın kaşlar...
 1. makaleci
  kalin-kaslar.jpg Eğer siz de kalın kaş modasına uymak istiyorsanız ancak kaşlarınız bunun için yeteri kadar gür ya da belirgin değilse kaşlarınızı belirginleştirmek için başvurabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Bu yöntemleri temel olarak üç gruba ayırmak mümkündür.
  Bunlardan ilki estetik müdahaleler ikincisi kozmetik ürünler sonuncusu ise doğal tariflerdir. Estetik müdahaleler pahalı olması ve güvenilir bir ortamda yapılmadığında istenen sonuçları karşılamaması nedeni ile daha az tercih edilip kozmetik ürünler kalıcı sonuçlar vermemektedir. Sabah makyaj yaparken doldurulan kaşlar gün içinde kendiliğinden ya da yağmur, kar gibi etkenlere bağlı olarak silinmekte ve elde edilen dolgun kaş görüntüsü kaybedilmektedir. Bu nedenle pek çok kadın doğal tariflere başvurarak kaşlarını kalıcı olarak dolgunlaştırma yolunu tercih eder.

  Sarımsak Yağı

  Sarımsak yağı kaş köklerini uyararak yeni kaş kökleri çıkmasını sağlamasının yanı sıra var olan kaş tellerini de güçlendirerek kaşlara dolgunluk kazandırır. Sarımsak yağı ile kaşlarınıza bakım yapmak için evde sarımsağı ezerek kullanabileceğiniz gibi aktar ya da kozmetik marketlerden temin edeceğiniz sarımsak yağını da kullanabilirsiniz.
  Temin ettiğiniz sarımsak yağını kaşlarınız uygulayarak tercihen yarım saat ya da imkanınız varsa bütün gece bekletin. Uygulama öncesi kaşlarınızı masaj yaparak ya da hafifçe fırçalayarak sarımsak yağının etkisini artırabilirsiniz.
  Yarım saatlik sürenin sonunda ya da ertesi sabah kaşlarınızı bol ılık su ile yıkayarak temizleyin. Kaşlarınızda gün içinde sarımsak kokusu kalmaması için bu aşamada kaşlarınızı iyi arındırmaya özen gösterin.

  Hindistan Cevizi Yağı

  Hindistan cevizi yağı saç ve kaş bakımında mucizevi etkilere sahip olup kıl köklerini uyararak kaç oluşumunu destekler. Yeni kaşlar çıkmasını desteklemesinin yanı sıra var olan kaş köklerini güçlendirir. Hindistan cevizi yağı ile kaş bakımı yapmak için aktar ve ya kozmetik marketlerden temin edeceğiniz katı hindistan cevizi yağını ellerinizde ısıtarak sıvı hale getirin. Daha sonra yağı kaşlarınıza hafifçe masaj yaparak uygulayın. Tercihen yarım saat süreyle ya da bütün gece beklettiğiniz hindistan cevizi yağını sabah ılık su ile yıkayarak temizleyin. Hindistan cevizi yağı sarımsak yağı gibi kötü kokmayıp cazip kokusu ile de tercih sebebidir.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article