Hamilelik Döneminde Çatlak Oluşumunu Engellemek Için Doğal Tarifler

vucut-bakimi.jpg
Hamilelik döneminde kilo almaya bağlı olarak kollarda, bacaklarda ve bel çevresinde ve karnın büyümesine bağlı olarak karın bölgesinde ciddi...
 1. makaleci
  vucut-bakimi.jpg
  Hamilelik döneminde kilo almaya bağlı olarak kollarda, bacaklarda ve bel çevresinde ve karnın büyümesine bağlı olarak karın bölgesinde ciddi çatlaklar oluşabilir. Ancak bu çatlaklar her annenin kaderi değildir. Hamilelik döneminde alınacak küçük önlemler ile bu dönemi çatlaksız atlamak mümkün olacaktır.

  Bu yazımızda hamilelik dönemindeki kadınların gönül rahatlığıyla başvurabileceği çatlak önleyici doğal tariflerden bahsedeceğiz.

  Hindistan Cevizi Yağı

  Hindistan cevizi yağı doğal olarak güçlü bir nemlendirici olup hamilelik dönemi boyunca düzenli kullanıldığı takdirde çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra cildinizin yağ dengesini koruyarak parlaklık ve esneklik katar, yaşlanma belirtilerini geciktirir.

  Hindistan cevizi yağı kullanarak çatlaklardan korunmak için aktar ve ya kozmetik marketlerden temin edeceğiniz katı Hindistan cevizi yağını ellerinizde ovuşturarak ısıtın ve sıvı hale getirin. Daha sonra bu yağı tüm vücudunuza ve özellikle kollarınızın iç kısımlarına, üst bacaklarınıza ve karnınıza masaj yaparak uygulayın. Uygulamayı duşta sonra yapmayı tercih ederseniz gözenekleriniz açıkken cildiniz daha iyi nemlenecektir.

  Tatlı Badem Yağı

  Tatlı badem yağı da doğal olarak güçlü bir nemlendirici olup hamilelik çatlaklarının oluşumunun önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. Tatlı badem yağını aktar ya da kozmetik marketlerden temin edebilirsiniz.

  Temin ettiğiniz yağı tercihen duştan sonra ya da yatmadan önce özellikle çatlak oluşumu riskinin yüksek olduğu yerler olmak üzere vücudunuzun tamamına masaj yaparak uygulayın. Bu işlemi günlük olarak tekrar etmeniz çatlak oluşumunu engellemenin yanı sıra cildinize esneklik katarak yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olacaktır.

  Kakao yağı çatlak oluşumunu engellemenin aynı sıra hali hazırda oluşmuş çatlakların tedavisinde de mucizevi etkilere sahip olan bir üründür. Bu ürünü kolaylıkla aktar, kozmetik market ya da süper marketlerden temin edebilirsiniz.

  Kakao yağı ile çatlak oluşumunu engellemek için temin ettiğiniz kakao yağını duştan sonra ya da yatmadan önce özellikle karın bölgeniz olmak üzere tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Eğer hali hazırda çatlaklarınız varsa bu bölgelere ayrıca özen gösterin.

  Bu doğal tarifler hamilelik dönemindeki kadınların yanı sıra gelişim çağındaki çocuklar, özellikle kız çocukları ve sporcular tarafından da çatlak oluşumunu engellemek amacıyla kullanılabilir.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article