Kahverengi Gözler Için Kızıl Göz Makyajı

MAKEUP.jpeg
Renkli göz makyajları popülaritesini her dönem korumuş olmasına karşın kahverengi gözler için göz rengini ortaya çıkacak ve bakışları...
 1. makaleci
  MAKEUP.jpeg

  Nemlendirme

  Makyajda profesyonel bir sonuç elde etmek için asla ihmal etmemeniz gereken adım; nemlendirme. Bu adımı atladığınız takdirde cildiniz gün içinde kuruyacak ve makyajınız kuruyarak dökülecektir. Bunun yanı sıra uzun vadede nemsiz kalan ve yeteri kadar beslenemeyen cildiniz erken yaşlanma belirtileri verecektir. Bu nedenle makyaj öncesi cildinizi mutlaka yoğun bir nemlendirici ile masaj yapmak sureti ile nemlendirin. Nemlendiriciyi masaj yaparak uygulamak cildinizde kan akışını hızlandırarak hem nemlendiricinin daha iyi emilmesini hem de daha sonra uygulanacak ten ürünlerinin daha iyi sonuç vermesini sağlayacaktır.

  Göz Makyajı

  Kızıl tonlarda göz makyajı yapmak için kullanacağınız koyu renkli farlar göz çevrenize bulaşarak ya da göz çukurlarınıza düşerek makyajınızı kirletebileceği için her koyu renkli göz makyajını olduğu gibi kızıl göz makyajını da ten makyajından önce yapmakta fayda vardır.

  Kızıl göz makyajı için öncelikle göz kapaklarına far uygulayarak makyaja hazırlayın. Bu adım uyguladığınız ten ürünlerin göz kapaklarınıza tutunmasını ve uzun saatler bozulmadan kalmasını sağlayacaktır. Baz uyguladıktan sonra göz kapaklarınızı ten renginde ve krem ya da toz formunda bir ürün ile eşitleyin. Ancak bu aşamada toz ürün kullanmak daha sonra uygulayacağınız toz ürünlerin dağıtılmasını kolaylaştırır.

  Göz kapaklarınızı eşitledikten sonra gözünüzün katlanma bölgesine açık kırmızı, kiremit tonlarında bir geçiş rengi yapın. Geçiş rengini iyice dağıttıktan sonra gözünüzün dış köşelerine tercihen bakışlarınızı yukarı çekmesi için V şeklinde far uygulayın. Buraya uyguladığınız farın koyu kızıl, bordo tonlarında olmasına özen gösterin. Bu gözlerinizi badem göz görünümüne yaklaştırmanın yanı sıra bakışlarınızı güçlendirecektir. Boş kalan iç kısımlara daha aydınlık bir açık kızıl tonlarda far uyguladıktan sonra üç bölgeyi de iyice karıştırın. Son olarak ince bir kuyruklu eyeliner ve rimel uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

  Makyajınızın geri kalanına istediğiniz tarzda devam edebilirsiniz.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article