1. Bilirdişi
  Kır düğünleri yaz aylarının en çok tercih edilen düğün konseptlerinden biridir. Bununla birlikte son yıllarda hakim olan samimi ve salaş düğün atmosferini yakalamak için de ideal konsepttir. Eğer siz de bu yaz bir kır düğününe davetliyseniz bu yazımızda ayakkabıdan aksesuara, elbise seçiminden makyaja kır düğünü için nasıl hazırlanmanız gerektiğini ayrıntılarıyla bu yazımızda bulacaksınız.

  Elbise Seçimi
  Düğün görünümünüzü belirleyecek iki temel etken bulunur. Bunlar; düğünün konsepti ve seçtiğiniz elbisedir. Bu etkenlere bağlı olarak ayakkabı ve aksesuar seçiminiz ve makyajınızın şekillenir.

  Kır düğünü için elbise seçiminiz hem kır havasına hem de son yılların düğünlere hakim olan salaş tarzına uygun olacak biçimde iddasız ama şık modellerden yana olmalıdır. Bunun için bahar renklerinden, tercihen kısa ve çiçek detaylı elbiseler tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte görünümünüze ağır bir hava katacak pul, payet, taş vb. detaylara mesafeli durmalısınız.

  Ayakkabı Seçimi
  Ayakkabı seçimi şıklığınızın tamamlayıcısı olacağı kadar gece boyunca ruh halinizin de belirleyicisi olabilir. Bu nedenle uzun süre ayakta kalmanızı gerektirecek kır düğünleri için seçeceğiniz ayakkabının rahat olduğundan emin olun. Buna ek olarak stiletto tarzı ağır bir havası olan ve kırda yürümenizi zorlaştıracak modellerden uzak durun. Pul, payet, taş gibi detaylar ayakkabı için de ideal değil.

  Çanta Seçimi
  Çanta seçiminizi küçük, şık ama iddasız bir parçadan yana kullanın. Deri ya da taş detaylı çantalar yerine kumaş, bahar renklerinde, çiçek detaylı çantaları tercih edebilirsiniz.

  Aksesuar Seçimi
  Kır düğünü için ideal aksesuar çiçekli taçlar ya da minimal kolye, yüzük ve küpelerdir. İnci, pırlanta gibi gösterişli takılardan uzak durun.

  Makyaj
  Kır düğünü için yapacağınız makyajın iki belirleyici etkeni vardır. Bunlar; kır düğününün samimi ve salaş havası ve kalıcılıktır. Makyajınızı yaparken bahar renklerini kullanmaya, abartıdan kaçınmaya ve aydınlık, canlı bir görünüm yaratmaya çabalayın. Bununla beraber makyajınıza başlamadan baz kullanmaya, makyajınızı HD ten ürünleri ile yapmaya ve makyajınızı sabitlemeye özen gösterin. Sabitlemek için pudra kullanabilirsiniz ancak makyaj sabitleyici sprey, makyajınızı sabitlenmenin yanında pudralı görünümü alarak makyajınızı kır düğünü için ideal hale getirecektir.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article