Koyu Renkli Ojeler Nasıl Sürülür?

DSC_1204.JPG
El ve tırnak bakımı hijyen için olduğu kadar estetik bütünlüğü tamamlamak için de son derece önem taşıyor..
 1. makaleci
  DSC_1204.JPG . Bu nedenle pek çok kadın düzenli maniküre gidiyor ya da evde kendi tırnak bakımını yapıyor. Kendi tırnak bakımını yapmak zamanınızı daha verimli kullanmanızı ve paranızın cebinde kalmasını sağlarken bir ölçüde el ve tırnak bakımına dair temel bilgileri edinmeyi de gerektiriyor.

  Bu yazımızda evde kendi el ve tırnak bakımınızı yapmak ve özel olarak koyu renkli ojeler sürmek için ihtiyaç duyacağınız bilgilerden bahsedeceğiz.

  Nemlendirme

  El ve tırnak bakımının en önemli adımlarından biri nemlendirmedir. Aksi takdirde elleriniz kuruyacak, sıkça şeytan tırnakları oluşacak, manikür yapmanız zorlaşacak ve sonuç olarak sürdüğünüz oje elinize yakışmayacaktır. Nemlendirme oje sürün ya da sürmeyin bakımlı eller için mutlaka uygulamanız gereken bir adım olmakla birlikte özellikle koyu renk oje kullanmayı sıklıkla tercih eden kadınlar için önemlidir. Aksi halde koyu renk ojelerin uygulanması zorlaşacağı gibi elde edilen sonuç da beklentilerinizi karşılamayacaktır.

  Manikür

  Açık renk ojeler manikür yapmadan ya da sadece tırnak etlerinizi iterek uyguladığınızda da iyi sonuç veriyorsa bile koyu renk ojeler profesyonel bir manikür gerektirir. Bu nedenle iyice nemlendirerek maniküre hazır hale getirdiğiniz ellerinizi bir havlu ile kurulayarak işe başlayın. Daha sonra tırnak etlerinizi iterek tırnak eti makası ile kesin. Kalıntıları törpü yardımı ile temizlemeyi ihmal etmeyin. Yine tırnak yüzeyindeki katmanları düzleştirmek için törpü kullanmanızda fayda vardır. Daha sonra tırnaklarınıza istediğiniz gibi şekil verin. Son olarak tırnak ve tırnak etlerinizi masaj yaparak doğal yağlar ya da maniküre özel kozmetik bakım ürünleri ile besleyin.

  Koyu Renk Ojenin Uygulanması

  Koyu renk ojeyi uygulamadan önce son kez tırnak etlerinizi kontrol ederek kalıntı kalmadığından emin olun. Aksi halde koyu renk oje bu hataları ön plana çıkararak istediğiniz sonucu elde etmenizi zorlaştıracaktır. Daha sonra ojenizi fırçayı hafifçe iki yana çarparak fazlalığını aldıktan sonra tırnağınızın tam ortasına koyarak aşağı doğru ittirmek suretiyle başlayın ve sonra tırnak ucunuza doğru fırçayı geri çekin. Üç adımda tırnağınızın tamamına ilk katı uygulamış olmanızda fayda vardır. Bu şekilde tüm tırnaklarınıza ojeyi uyguladıktan sonra ikinci kata geçin.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article