Kuru Ciltler Için Canlandırıcı Cilt Bakımı

Top-10-Effective-Indian-Skin-Care-Tips-From-Your-Kitchen.jpg
Kuru cilt tipine sahip olan kadınlar mevsim geçişlerinde özellikle sonbahar aylarında ciltlerinin daha çok kurumasından ve nemsiz kalmasından...
 1. makaleci
  Top-10-Effective-Indian-Skin-Care-Tips-From-Your-Kitchen.jpg
  Kuru cilt tipine sahip olan kadınlar mevsim geçişlerinde özellikle sonbahar aylarında ciltlerinin daha çok kurumasından ve nemsiz kalmasından şikayet ederler. Bu şikayetlerin yanı sıra nemsiz kalan cilt erken yaşlanma belirtileri verir ve yapılan makyaj ne kadar profesyonel tekniklerle yapılırsa yapılsın iyi sonuç vermez. Çünkü kuru cilt üzerine sürülen ürünler katman katman durur ve kısa sürede dökülmeye başlar. Bu durum makyajın kalıcılığını da azaltan bir etkendir. Bu nedenle kuru cilt tipine sahip olanların mevsim geçişlerinde cilt bakımına ayrıca özen göstermeleri gerekir.

  Bu dönemde cildinizin en çok ihtiyacı olan şey nemdir. Bu nedenle cildinize yoğun nem maskeleri yapmakta fayda vardır. Nemlendirici olarak kozmetik marketlerden temin edeceğiniz bakım ürünlerini kullanabileceğiniz gibi evde bulunan ya da aktardan kolayca temin edebileceğiniz maddelerle kendi bakım maskenizi de hazırlayabilirsiniz.

  Kendi maskenizi hazırlamak hem daha ekonomik olacak hem de cilt bakımınızı cildinizi hiçbir kimyasala maruz bırakmadan yapmış olacaksınız.

  Bu yazımızda evde uygulayabileceğiniz en etkili, canlandırıcı cilt maskelerinden bahsedeceğiz. Vereceğimiz tarifler kuru cilt tiplerine uygun olup yağlı ve karma ciltlerde yağlanma ve sivilce sorunlarına yol açabilir.

  Tatlı Badem Yağı ile Cilt Bakım Maskesi

  Özellikle mevsim geçişlerinde cildinin kurumasından ve göz çevresi çizgilerinin belirginleşmesinden şikayet eden kadınlar için etkili bir bakım maskesi olacaktır. Bu maske sayesinde cildiniz nem, esneklik ve parlaklık kazanırken düzenli kullanımda yaşlanma belirtileri gecikecektir.
  Tatlı badem yağını aktarlardan, kozmetik marketlerden ya da süper marketlerden temin edebilirsiniz. Temin ettiğiniz yağı isteğe bağlı olarak başka doğal yağlarla da karıştırarak cildinize masaj yapmak sureti ile yedirin. Fazlalığını peçete yardımı ile nazikçe temizleyebilirsiniz.
  Bu maskeyi mevsim geçişlerinde kullanmak cildinizi canlandırmakla birlikte yıl boyu kullanmaya devam etmek yüzde tüy artışına neden olabilir. Bu yüzden her gün kullanmamaya ya da mevsim g
  geçişleri atlatıldıktan sonra baka bir tarife geçmeye özen gösterin.

  Yoğurt Maskesi

  Yoğurt doğal olarak harika bir nemlendirici olup mevsim geçişlerinde olduğu gibi diğer mevsimlerde de düzenli kullanıma uygundur. Doğal yağlarda olduğu gibi ciltte tüylenme sorununa yol açmaz. Yıl boyu gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
  Yoğurt ile cilt bakım maskesi yapmak için yoğurdu cildinize masaj yaparak uyguladıktan sonra 20 dakika bekleterek soğuk su ile yıkayın.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article