Makyaj Temizlemek Için Doğal Ürünler

Removing-Makeup-8.jpg
Makyaj yapmak pek çok kadın için bakımlı olmanın ve güzelliğin anahtarı iken gün sonunda makyajı temizlemek o kadar cazip olmayabiliyor. Eğer siz...
 1. makaleci
  Removing-Makeup-8.jpg
  Makyaj yapmak pek çok kadın için bakımlı olmanın ve güzelliğin anahtarı iken gün sonunda makyajı temizlemek o kadar cazip olmayabiliyor. Eğer siz de yoğun bir günün sonunda makyajınızı kolayca temizlemek istiyor ama cildinizi kimyasal ürünlerle daha fazla yormak istemiyorsanız doğal ürünlerle makyajınızı temizlemeyi tercih edebilirsiniz.Bu yazımızda evinizde bulunan ya da aktar ve kozmetik marketlerden temin edeceğiniz ürünler ile makyajınızı nasıl temizleyebileceğinizden bahsedeceğiz.

  Zeytinyağı

  Zeytinyağı cilt bakımı için olduğu kadar makyaj temizleme ürünü olarak da oldukça etkili bir maddedir Makyajınızı, özellikle suya dayanıklı ürünleri kolaylıkla temizlemenize olanak verirken cildinize gün boyu makyaj altında kaybettiği nemi ve yağı geri kazandırarak parlaklık katar ve düzenli kullanımda yaşlanma belirtilerini geciktirir.
  Zeytinyağı ile makyajınızı temizlemek için saf zeytin yağını bir parça pamuk üzerine az miktarda alarak makyajınızı nazik hareketlerle silin.Göz makyajınızı silerken özellikle eyeliner uygulamışsanız pamuğu gözlerinizin üzerinde birkaç saniye beklettikten sonra hafifçe silin. Pamuğu çok fazla yayarak makyajı silmek eyeliner ve rimelin göz çevrenize dağılmasına neden olarak temizlenmesini zorlaştıracaktır. Bu nedenle küçük ve nazik hareketlerle ilerlemeye özen gösterin.

  İşlem sonrasında kuru cilt tipine sahipseniz kalan yağı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Bu işlem hem cildinizdeki kan akışını hızlandırarak hücre yenilenmesini destekleyecek hem de cildinize nem kazandıracaktır.
  Cilt tipiniz yağlı ise işlem sonrasında kalan yağı pamuk ile temizleyerek yüzünüzü arındırın. Böylelikle yüzünüzde fazla yağ birikmesinin önüne geçerek sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.


  Lavanta Yağı

  Lavanta yağı makyaj temizlemek için oldukça etkili bir ürün olmasının yanı sıra antiseptik etkiye sahiptir. Bu nedenle düzenli kullanımda çeşitli enfeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarının oluşumunu engeller. Bunun yanı sıra cilde nem kazandırır ve yaşlanma belirtilerini geciktirir.
  Lavanta yağı ile makyajınızı temizlemek için bir parça pamuğun üzerine aldığınız lavanta yağını makyajınızı temizlemek için nazik hareketlerle yüzünüze uygulayın. Makyajınız kolayca çıkacak ve kalıntı bırakmayacaktır.

  Bunlara ek olarak elinizde bulunan diğer doğal yağları da tarifine uygun olarak makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Ancak özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kadınlar makyaj temizleyici olarak sürekli yağ kullanmaktan kaçınmalıdır. Aksi halde sivilce ve siyah nokta problemleri ile karşılaşabilirler.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article