Makyajı Pişirmek Nedir? Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

baking[1].jpg
 1. Bilirdişi
  Porselen makyaj fotoğraf çekimi ve özel gecelerinizde hatta düğününüzde kullanabileceğiniz bir makyaj tekniğidir. Gözenek görünümünü kapatarak cildinizin aydınlık ve kusursuz görünmesini sağlar. Pek çok ünlünün fotoğraf, dizi ve ya film çekimlerinde kullandığı bir makyaj tekniği olan porselen makyajı siz de evinizde kendiniz yapmak isterseniz bu yazımızda adım adım porselen makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

  Nemlendirme
  Nemlendirme makyaj öncesi ya da sonrası hiçbir zaman ihmal etmemeniz geren bir adım olmakla birlikte proselen makyaj öncesi ayrıca önem taşır. Tüm gün makyajın altında cildinizi nemsiz kalı kuruması makyajınızın kuruyarak dökülmesine ve dağılmasına neden olabilir. Bu nedenle makyajınıza yoğun bir nemlendirme aşaması ile başlayın.

  Makyaj Bazı
  Özellikle özel gecelerde kullanacağınız makyajlar için makyaj bazı hayati önem taşır. Aksi halde makyajınız kalıcı olmayacak ve gecenin ortalarında sizi zor durumda bıracaktır. Porselen makyaj için özellikle gözenek küçültücü bazları tercih etmenizde fayda vardır.

  Ten Makyajı
  Ten makyajı için orta ve ya yüksek kapatıcılık veren bir ürün kullanmaya özen gösterin. Eğer düğününüz ya da bolca fotoğraf çektireceğiniz bir gece için hazırlanıyorsanız HD ürünler kullanmaya özen gösterin. Bu ürünler tam kapatıcılık sağlayarak kusurlarınızı örterken fotoğraflarda doğal bir görünüm sağlar.
  Fondötenden sonra göz altlarınızı, kontür çizginizin hemen altını ve burun kenarlarınızı cilt renginizden bir tık açık bir concealer kullanarak kapatın.
  Bu aşamadan sonra makyajınızı pişirmek için transparan pudraya ihtiyacınız olacak. Transparan pudrayı büyük bir pudra fırçası ya da sünger yardımıyla concealer uyguladığınız bölgelere tampon hareketlerle yayın. Pudrayı 15 dakika beklettikten sonra yine geniş bir pudra fırçası kullanarak fazlalık pudrayı süpürün.
  Bu işlem cildinizi daha aydınlık gösterecek, gözeneklerinizi kapatacak ve makyajınızı sabitleyerek gece boyu bozulmadan kalmasını sağlayacaktır.

  Makyajınızın pişmesini beklerken kontür ve göz makyajınızı yapabilirsiniz. Yüksek kapatıcılıklı ürünler kullandığınız için kontürünüzü belirgin yapmaya ve aydınlatma aşaması ile yüzünüzü boyutlandırmaya özen gösterin.

  Son olarak yoğun makyaj ve ışık altında belirsizleşecek kaşlarınızı doldurarak fotoğraflarda görünür hale getirin.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article