Makyajla Takma Kirpik Etkisi

images-4.jpg
Etkileyici bakışlar bir kadının en akılda kalan özelliklerinden biridir. Bu nedenle pek çok kadın daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olmak...
Puanlama:
5/5,
 1. admin
  images-4.jpg
  Etkileyici bakışlar bir kadının en akılda kalan özelliklerinden biridir. Bu nedenle pek çok kadın daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olmak için makyaj hilelerine başvurur.

  Makyajla daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olmanın il adımı ise uzun ve kıvrık kirpiklerden geçer. Bunun için kirpik hacmini yeterli bulmayan kadınlar takma kirpiklere başvurur. Ancak takma kirpiklerin pek çok dezavantajı bulunur. Bunlar;

  • Uygulaması zordur.
  • Gün içinde beklenmedik bir anda düşebilir.
  • Alışkın değilseniz gözünüzde batışma yapabilir.
  • Enfeksiyon riski barındırır.
  • Dışarıdan bakılınca belli olur.
  • Ekonomik değildir.
  Sonuç olarak takma kirpik size etkileyici bakışlar sunmakla birlikte ideal değildir.

  Bu yazımızda adım adım takma kirpik kullanmadan takma kirpik etkisi yaratmanın yolunu anlatacağız.

  İlk Adım; Kirpiklerinizi Tarayın
  Kirpiklerinizi bir kirpik fırçası ile tarayarak ayrılmalarını ve düzene girmelerini sağlayın. Bu işlem daha sonra uygulayacağınız ürünlerin kirpiklerinizi yapıştırmasına engel olur.

  Kirpik Kıvırıcı Kullanın
  Kirpik kıvırıcı takmak kirpik kullanmadan takma kirpik etkisi yaratmak için ön önemli araçlardan biridir. Kirpiklerinizi kıvırmadan önce kirpik kıvırıcınızı bir miktar ısıtın ya da elektronik kirpik kıvırıcı kullanın.Kirpikleriniz soğuyana kadar bekleyin.Böylece kirpikleriniz sıcakken aldığı şekli uzun süre koruyacaktır.

  Baz Uygulayın
  Baz kullanmak makyajın her adımında olduğu gibi kirpiklerde de iyi sonuç almak için ciddi önem taşır. Bu nedenle rimelinizi sürmeden önce baz uygulayın. Bu sayede kirpikleriniz gün boyu hacmini ve kıvrımlarını koruyabilecek ve daha dolgun gözükecek.

  Son Adım; Maskara
  En önemli adım maskara uygulamasıdır. Bu adım için hacim vermeyi ve kirpiklerinizi daha uzun göstermeyi vaat eden etkili bir maskara tercih edin. Bazınız kuruduktan sonra maskaranızın ilk katını uygulayın. Maskarayı uygularken fırçayı kirpik uçlarınızdan değil kirpik diplerinizden uygulamaya başlayın ve hafifçe sağa sola kavis vererek fırçanın kirpiklerinizi daha iyi kavramasını sağlayın.Bir süre ilk katın kurumasını bekledikten sonra aynı şekilde kirpik diplerinden başlayarak ikinci katı uygulayın.

  İyi bir sonuç almak için maskaranızın topaklanma yapmadığından ve kirpiklerinizi yapıştırmadığından emin olun. Eğer maskaranızı sürdükten sonra ufak tefek yapışma ya da topaklanmalar görürseniz ktemiz bir kirpik fırçası kullanarak temizleyebilirsiniz.

  Share This Article