Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

plaj-makyajı-600x400.jpg
Hayatınızın her alanında olduğu gibi plajda da bakımlı ve güzel görünmek istiyor bu nedenle makyajdan vazgeçemiyorsanız plajda makyaj yapılır mı...
By makaleci, Ağu 24, 2017 | |
 1. makaleci
  Öncelikle plajda makyaj yapabileceğinizi ve bunun tamamen doğal tonlarda makyajlı gibi durmayacak ancak sizi daha iyi gösterecek bir makyaj olduğunu belirtelim. Eğer siz de plaj makyajının nasıl yapılacağını merak ediyorsanız bu yazımızda adım adım yapılışını bulacaksınız.

  Nemlendirme

  Nemlendirme aşaması her makyaj stili için önemli olmakla beraber plaj makyajı söz konusu olduğunda ayrıca bir önem taşır. Bunun nedeni doğrudan güneş ışınları ve yüksek sıcaklık altında kalacak cildinizin nemini kaybetmesini önlemektir. Bu nedenle makyajınıza yoğun bir nemlendirici yüzünüze ve boynunuza masaj yapmak suretiyle yedirerek başlayın. Nemlendiriciyi masaj yaparak uygulamak yüzünüzde kan akışını hızlandırarak daha canlı bir ifadeye kavuşmanızı sağlar.

  Güneş Kremi

  Plaj makyajının en hayati adımı güneş kremi uygulamaktır. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyarak cilt lekeleri, cilt kanseri, çil gibi sorunların önüne geçmesinin yanı sıra cildinizin nem dengesini koruyarak erken yaşlanma belirtilerinin de önüne geçer. Bu nedenle cildinize mutlaka 50 faktör ve üzeri bir güneş koruma ürünü uygulamayı ihmal etmeyin.

  Kapatıcı

  Plaj makyajı için ağır ten ürünleri kullanmak doğallıktan uzak bir görünüm yaratarak istenen sonucu vermeyeceği için fondöten ya da BB krem tarzı ürünlerden kaçının. Bunun yerine suya dayanıklı bir CC krem kullanabilirsiniz. Ancak ideal olan ten ürünü kullanmayıp sadece siyah nokta, sivilce ve cilt lekeleri gibi bölgesel sorunları kapatmak için suya dayanıklı bir kapatıcı kullanın ve kapatıcınızı ıslak bir sünger kullanarak ya da parmağınızla tampon hareketlerle yayın. Kapatıcının renginin ten renginizden açık ya da koyu olmamasına özen gösterin. Aksi halde kapattığınız bölgeler daha çok dikkat çekecektir.

  Aydınlatıcı

  Canlı ve sağlıklı bir ifadeye sahip olmak için plaj makyajınıza çok yakışacak aydınlatıcı adımını atlamayın. Aydınlatıcı seçiminiz mutlaka içten ışıldayan, simsiz ve krem ya da likit formunda ve suya dayanıklı ürünlerden yana olmalıdır. Toz ürünler suya dayanmayacağı gibi güneşte son derece belli olacak ve sizi doğal plaj görünümünden uzaklaştıracaktır.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article

Comments

To make a comment simply sign up and become a member!