Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

r. Sonbahar makyajı da ağustos ayının bitmesi ile yükselen makyaj trendlerinden. Bu yazımızda bir sonbahar makyajının genel hataları ile nasıl...
 1. makaleci
  Makyaj yapmayı ve trendleri takip etmeyi seven kadınlar farklı makyaj konseptleri ve teknikleri ile yakından ilgileniyor. Bu durum hemen her konsepte ve döneme ifade eden farklı makyaj stillerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Sonbahar makyajı da ağustos ayının bitmesi ile yükselen makyaj trendlerinden. Bu yazımızda bir sonbahar makyajının genel hataları ile nasıl olması gerektiğinden ve adım adım uygulanışından bahsedeceğiz.
  Öncelikle sonbahar makyajına hakim olan genel havanın yazın enerjisinden sonbaharın dinginliğine ve doğanın uykuya dalışını temsil edecek biçimde biraz ağır olduğunu söyleyelim. Bu doğrultuda sonbahar makyajında nude renkler ve kızıl kahve tonları hakim. Yazın cıvıl cıvıl renkleri ise biraz geri planda kalıyor.
  Öyleyse adım adım sonbahar makyajının nasıl yapılacağını inceleyelim.

  İlk Adım; Makyaj Bazı

  Sonbahar makyajı ile elde edeceğiniz bitişin mat olmasından kaynaklı mat bir makyaj bazı kullanarak işe başlamanızda fayda vardır. Bu adım mat bir bitiş sağlamanın yanı sıra makyajınızın dayanıklılığını artıracak ve gün boyunca bozulmadan kalmasını sağlayacaktır.
  Mat bitiş veren makyaj bazları yağlı ve karma cilt tipine sahip olanlar için doğrudan kullanıma uygun olmakla birlikte kuru cilt tipine sahip olanların makyaj bazı öncesinde nemlendirici sürmesinde fayda vardır. Böylece gün içinde cildiniz kuruyup makyajınız dökülmeyecektir.
  Makyaj bazını doğrudan makyajın altına uygulayabileceğiniz gibi fondöteninizle karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

  Ten Makyajı

  Ten makyajınızda yine mat bitişli ve tercihen orta kapatıcılık veren ürünler kullanmanızda fayda vardır. Eğer cildinizde sivilce ve ya kızarıklık gibi şikayetler yoksa sadece BB ya da CC krem kullanabilir ve küçük sorunları da concealer ile kapatabilirsiniz.
  Daha sonra göz altlarınızı ten renginizden biraz daha açık bir concealer ile kapatın ve transparan bir pudra ile sabitleyin.
  Ten makyajınızı kontür ve allık uygulaması ile tamamlayın. Sonbahar makyajı için aydınlatıcı kullanabilirsiniz ancak mat bir bitiş istediğinizi unutmayın ve aydınlatıcıyı kararında kullanmaya özen gösterin.

  Ten makyajınızı tamamladıktan sonra göz makyajınızı tercihinize göre kızıl kahve tonlarında sonbahar makyajı ve kuyruklu bir eyeliner ile tamamlayın. Dudaklarda ise likit mat rujlardan yana tercih yapabilirsiniz.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article